Kahramanmaraş'ta kurtuluş etkinliklerinde silah taşınması yasaklandı

Kahramanmaraş Valiliği, kentin düşman işgalinden kurtuluşuna sayılı günler kala olumsuzlukları önlemek amacıyla silah taşınmasını yasaklandığını duyurdu.

Kahramanmaraş'ta kurtuluş etkinliklerinde silah taşınması yasaklandı
banner150

Kahramanmaraş Valiliği'nden yapılan yazılı açıklamada, 06 Şubat Perşembe gününden itibaren geçerli olmak üzere kentin düşman işgalinden kurtuluşunun yıldönümü olan 12 Şubat Çarşamba günü tarihine kadar silah kullanılmasının yasaklandığı bildirildi.

Kuru sıkı dahil her türlü tabanca ve tüfek taşınmasının yasaklandığının duyurulduğu açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"12 Şubat Kurtuluş Bayramı töreninde ve Kurtuluş Haftası kapsamında düzenlenen etkinliklerde üzüntü verici olayların yaşanmaması için, 06-12 Şubat 2020 tarihleri arasında meskun mahallerde ve tören alanlarında kurusıkı dahil tabanca ve tüfeklerin ruhsatlı dahi olsa taşınması, 5442 sayılı İl İdaresi Kanunu’nun 11. maddesinin verdiği yetkiye dayanılarak yasaklanmıştır.

Belirtilen günlerde kurusıkı dâhil silah taşıyanlar hakkında Kabahatler Kanunu’na göre yasal işlem yapılacaktır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

(Kaynak: Kanal Maraş)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.