Kahramanmaraş'ta köylüler Akedaş'a ateş püskürdü

Kahramanmaraş’ın Beşen Köyü Horlavuk ve Kaletepe obalarında yaşayan vatandaşlar elektrik dağıtım şirketi Akedaş'a ateş püskürdü

Kahramanmaraş'ın merkez Onikişubat ilçesi Beşen Mahallesi Kaletepe ve Horlavuk obalarında yaşamlarını sürdürmekte olan vatandaşlar, mahallerinde elektrik direklerinin yıkıldığını ve bu nedenle sürekli elektriklerini kesildiğini ifade ettiler.

Yetkililere bildiridikleri halde köye gelip keşif yapmayan, yıkılmak üzere olan direkleri dahi yenilmeyen, şebekenin 1980'li yıllara ait olduğunu, bu yüzden sürekli mağdur olduklarını söyleyen vatandaşlar, biran önce AKEDAŞ yetkiliklerinden yardım istediler. 

YOLLARI DA YOK
Köy sakinleri grup yollarının da olmadığını, sarp arazilerde alın teri ile çiftçilik yaptıklarını ancak, ne arazilerine gidebilecek bir yollarının ve ne de yerleşim yerine inen bölgede bir parke yolun dahi olmadığını ifade ettiler.

Köylüler, Büyükşehir Belediyesi’nin ve AKEDAŞ yetkililerinin mahallede bir tespit çalışması yaparak sorunlarının ivedilikle çözülmesini istedi.

Güncelleme Tarihi: 19 Nisan 2021, 13:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.