banner232

Kahramanmaraş'ta kovayla uyuşturucu ticareti pahalıya patladı: 17'şer yıl hapis

Kahramanmaraş'ta uyuşturucu ticaretinden yargılanan 2 sanığa, toplamda 17 yıl hapis ve 16’şar bin TL de idari para cezası verildi.

Kahramanmaraş'ta kovayla uyuşturucu ticareti pahalıya patladı: 17'şer yıl hapis

Elbistan’da, 17 Kasım 2019’da meydana gelen olayda, sanayi sitesinde polisin şüphe üzerine durdurduğu otomobilde yapılan aramada, yoğurt kovasının içerisinde bugüne kadar tek seferde yakalanan 1 kilo 230 gram metamfetamin adlı sentetik uyuşturucu madde ele geçirilmişti.

Uyuşturucu madde ile ilgili gözaltına alınan M.İ. ve M.K. adlı şüpheliler çıkarıldıkları Sulh Ceza Hakimliği’nce uyuşturucu madde ticareti yapmak suçundan tutuklanarak Elbistan E Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’na gönderilmişti.

Uyuşturucu madde ticareti ile ilgili olarak sanıklar hakkında Elbistan Ağır Ceza Mahkemesi’nde açılan davanın karar duruşması görüldü. Duruşmaya, tutuklu yargılanan sanıklar M.K. ve M.İ. Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile katıldı.

Mahkeme heyeti, sanıkların son savunmasının ardından kararını açıkladı. Mahkeme, sanıklara toplam 17 yıl hapis ve 16’şar bin TL de idari para cezası verilmesine hükmetti.

YORUM EKLE

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.