Kahramanmaraş'ta kızılay'ın yardım 'şovu'!

Kahramanmaraş'ta ihtiyaç sahiplerine yardım eli uzatan Kayserili iş insanın gönderdiği yardım paketi sanki kızılay dağıtıyormuş gibi kızılay logosu yapıştırılarak şova çevirildi.

Kahramanmaraş'ta kızılay'ın yardım 'şovu'!

Koronavirüs nedeniyle zor günler geçiren ihtiyaç sahiplerine ramazanın da gelmesiyle yardım dağıtma kararı alan Kayserili bir iş insanı, Kahramanmaraş'ın Afşin İlçesi Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Bekir Sıtkı Can'ın talebi üzerine 160 adet yardım kolisi gönderdi.

HAYIRSEVER İŞ ADAMI İSMİNİ YAZDIRMADI
Kayserili iş insanı gönderdiği paketlerin üzerine hiç bir şekilde ismini yazdırmadı. İş insanı; ''bir elin verdiğini diğer el görmeyecek" düşüncesiyle yardım kolilerine kendi adını yazdırmamasına rağmen dağıtım aracı olan Kızılay tarafından kendi logoları basılıp dağıtıldığını öğrenince; ''Ben zaten Kayseri de kızılay'a yardım yapıyorum. Afşin İlçesindeki kızılaya yardım yapılmasını bilmiyor muyum ki? Afşin ilçesinde benim gönderdiğim paketlerin üzerine kızılay veya bir başka isim yazarak dağıtım yapılmasını kınıyorum'' dediği ve serzenişte bulunduğu öğrenildi.

AFŞİN TİCARET VE SANAYİ ODASI BAŞKANI AÇIKLAMA YAPTI

Bu konuda haber merkezi tarafından kendisine telefon ile ulaştığımız Afşin Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Bekir Sıtkı Can; ''Kayseri'den değerli bir büyüğümüz 160 koli yardım kolisi gönderdi. Göndermiş olduğu kolilerden 120 adetini biz dağıtıyoruz. Sadece 40 adetini Kızılay'a teslim ettik. Kızılay'a teslim edeceğimizi de kendisine iletmiştik. Yalnız Kızılay görevlileri de Kızılay eliyle dağıtıldığını göstermek amacıyla Kızılay Amblemini paketlerin üzerine yapıştırmışlar , olay bundan ibarettir'' ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 14 Nisan 2021, 16:30
YORUM EKLE
YORUMLAR
Fatih Özgül
Fatih Özgül - 3 hafta Önce

Kızılay 11 Haziran 1868 de kurulmuştur .İnanın Kızılay’ın ne reklama ne de şova ihtiyacı vardır .K Maraş Afşin Genç Kızılay ekibimizde kendilerine gelen 40 koliyi dağıtmışlardır .Afşinde 80 tane gönüllü gencin ki bu gençler sadece Allah rızası için gönüllere dokunmak isteyen ,kendilerinin iftar sofralarında ne varsa yardıma muhtaç olan insanlarında sofralarında bulunsun gayesiyle hareket etmesi şovsa vicdanlarımızı kontrol etmemiz gerekiyor .Kuşlar gibi uçmayı ,balıklar gibi yüzmeyi öğrendik ancak bu arada basit bir sanatı unuttuk kardeşçe yaşamayı ....
Kardeşçe yaşamak temennisi ile

Mislina Yavuz
Mislina Yavuz - 3 hafta Önce

Kızılay 'ın kurulma amacını biliyoruz. Yaptığı insani bütün yardımlarda başta olan bir sivil toplum kuruluşudur.Hiçbir ayrım gözetmeden dil, din, ırk, cinsiyet ayrımı yapmadan insanların yardımlarına koşan bir kuruluştur. Kızılay' ın adının böyle kötü bir şekilde...

SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.