Kahramanmaraş'ta kiraz ağacı Ekim ayında çiçek açtı

Kahramanmaraş'ın Elbistan ilçesinde, normal şartlarda Nisan aylarında çiçek açması beklenen kiraz ağacının Ekim ayında çiçek açması şaşırttı.

Kahramanmaraş'ta kiraz ağacı Ekim ayında çiçek açtı
banner150

Ekim ayı hava soğuk günlerininde mevsim normallerinin üzerinde seyrettiği bugünlerde Kahramanmaraş'ın Elbistan ilçesinde bir kiraz ağacı, Ekim ayında çiçek açtı.

Normal şartlarda ilkbahar aylarında çiçek açması ve yaz aylarında meyvelerinin toplanması gereken kiraz ağacının Eylül ayında çiçek açması görenleri şaşırtıyor. Elbistan'a bağlı İğde Mahallesinde ikamet eden çiftçi Cemil Cam, (73) ektiği kiraz ağacının çiçek açtığına çok şaşırdığını belirterek, "Burada meyve ağaçları normal şartlarda Nisan ayında çiçek açar, meyvesini de Haziran ayında verir. Ama bahçemdeki bir kiraz ağacı Ekim ayının ortasında çiçek açtı. Sebebini bir türlü anlamadık. Mevsimini şaşırdı herhaldei" dedi.

Böyle bir durumla daha önceden karşılaşmadığını vurgulayan Çam, “Bahçemde bir sürü meyve ağacı var. Onların hiçbirinde çiçek yok. Zaten bizim buranın iklimi buna müsait değil. Çok şaşırdık. Görenler de merakla çiçeklere bakıyor” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 23 Ekim 2019, 09:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.