Kahramanmaraş'ta kar nedeniyle 113 köy yolu kapandı

Yoğun kar yağışına maruz kalan Kahramanmaraş'ta köy yollarında ulaşım gerçekleştirilemiyor.

Temsili
Kahramanmaraş'ta kar nedeniyle 113 köy yolu kapandı
banner150

Kahramanmaraş'ta genelinde dün akşam saatlerinde yağmaya başlayan kar, kent genelinde etkisini göstermesiyle il genelinde 113 köy yolu ulaşıma kapandığı bildirildi

Kent merkezi ve ilçelerde dün akşam saatlerinde başlayan kar yağışı hayatı olumsuz etkiledi. Andırın-Geben ve Göksun arası karayolu trafiğe kapatıldı. Kahramanmaraş-Kayseri karayolunda ise çekiciler trafiğe çıkartılmıyor. Karla mücadele ekipleri, kapalı yolları açmak için mücadele ediyorlar. Karın çok yoğun yağması nedeniyle kapalı köy yolunun artacağı ifade edildi.

KAR KALINLIĞI 2 METREYE ULAŞTI
3 yıldan beri kent merkezine yağmayan kar, adeta şehri beyaz bürüdü. Birçok alanda kartpostallık manzara oluştu. Kar kalınlığı kent merkezinde 20 santim, ilçelerde 1 metreyi bulurken, yüksek kesim ve çığ bölgelerinde 2 metreye ulaştı.

VALİLİK UYARI YAPTI
Kahramanmaraş valiliğinden yapılan yazılı açıklamada 113 köy yolunun ulaşıma kapatıldığı, zorunlu olmadıkça trafiğe çıkılmaması uyarısı yapıldı.

YORUM EKLE
YORUMLAR
ede46
ede46 - 12 ay Önce

2018 yılında yağmıştı 3 yıl olmadı

SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.