Kahramanmaraş'ta itfaiyeye yapılan ihbar pes dedirtti: Şaka yaptım

Elazığ merkezli 6,8 büyüklüğündeki deprem nedeniyle; Kahramanmaraş'ta da panik meydana geldi. 24 yaşındaki Hasan K. İtfaiyeyi arayarak evinin yıkıldığını söyledi. Sonradan şaka yaptığını dile getiren ancak cezadan kurtulamadı.

Kahramanmaraş'ta itfaiyeye yapılan ihbar pes dedirtti: Şaka yaptım
banner150

Cuma günü Elazığ’da meydana gelen 6,8 büyüklüğündeki deprem Kahramanmaraş'ta da hissedildi.

Depremde panik olan vatandaşlar kendilerini sokağa attı.

AFAD İl Müdürlüğü başta olmak üzere ilgili birimler deprem sırasında il genelinde herhangi bir hasar ya da can kaybı olup olmadığını araştırırken, saat 22.00 sıralarında 110'u arayan Hasan K., "Depremde orman dairesinin olduğu bölgede evim yıkıldı." dedi.

ŞAKA YAPMIŞ
İhbar üzerine Hacı Bayram Veli Mahallesi'ndeki Kahramanmaraş Orman Bölge Müdürlüğü'nün bulunduğu bölgeye itfaiye, AFAD, sağlık ve polis ekipleri sevk edildi, ancak ekipler yıkılmış bir ev göremedi. Bu sırada Hasan K. tekrar itfaiyenin acil numarası olan 110'u arayarak, "Şaka yaptım" dedi.

235 TL CEZA VERİLDİ
İhbarın asılsız çıktığının belirlenmesi üzerine polisinin bilgi verdiği savcı, Hasan K. hakkında asılsız ihbarda bulunmaktan dolayı idari yönden yaptırım uygulanması talimatını verdi. Bunun üzerine ekipler, 5326 Sayılı Kabahatler Kanunu kapsamında Hasan K.'ye 235 lira idari para cezası kesildi.

Güncelleme Tarihi: 27 Ocak 2020, 13:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.