Kahramanmaraş'ta isyan ettiren görüntü: Simsiyah zehir akıyor

Kahramanmaraş'ın Onikişubat ilçesindeki Sır Barajı'nın rengi kirlilik nedeniyle siyaha dönerken, çevreciler burada canlı yaşamayacağını belirterek önlem alınmasını istedi.

Aksu Çayı’ndaki kirliliğin Sır Barajı’na kadar uzanması sonrası vatandaşların çektikleri fotoğraf ve videolarınsosyal medyada yayınlamasıyla korkunç gerçekler ortaya çıktı. Aksu Çayı’nın Kahramanmaraş’ın Türkoğlu ve Dulkadiroğlu İlçelerinden başlayıp Onikişubat İlçesi’nin sınırlarında bulunan Sır Barajı’na kadar önemli bir alanı kirletmesi tehlikenin giderek arttığını gösteriyor. 

Uzun yıllardır gündeme taşımamıza rağmen sonuç alınamayan Aksu Çayı’ndaki atık su sorununun boyutu giderek artıyor.

ÇÖZÜM YOK
Yetkililere sürekli çağrı yapılmasına rağmen halen akan kirli suya bir çözüm bulunamadı. Çevresinde birçok fabrika bulunan deredeki kirliliğe çevrede oturan vatandaşlar tepki gösterek yetkililerin önlem almasını istedi.

Güncelleme Tarihi: 17 Nisan 2020, 13:58
YORUM EKLE
YORUMLAR
Alyanak
Alyanak - 6 ay Önce

Nerede bu il saglik, il tarim, belediye vs kurumlar, koskoca devletin gucu yetmiyor mu bu fabrikacilara gucu, gariban olsa tepesinee binerdi butun kurumlar

SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.