Kahramanmaraş'ta işsizler, İŞKUR Müdürlüğü önünde uzun kuyruklar oluşturdu

Sağlık Bakanlığı bünyesinde Kahramanmaraş’ta çeşitli kurumlarda kadrolu çalışmak için başvuru yapmak isteyenler, İŞKUR binası önünde uzun kuyruk oluşturdu. 72 kişilik daimi iş için günde bin 500 kişi başvuru yapıyor.

Kahramanmaraş'ta işsizler, İŞKUR Müdürlüğü önünde uzun kuyruklar oluşturdu

Sağlık Bakanlığı bünyesinde Kahramanmaraş’ta çeşitli kamu kurumlarına 72 kişilik daimi iş için başvurular 4 Eylül tarihinde başladı. 13 Eylül tarihinde sona erecek başvurular için günde ortalama bin 500 kişinin başvuruda bulunduğu öğrenildi.

İş başvurusunda bulunmak isteyenlerin internet üzerinden de başvuru yapmaları için kolaylık sağlanırken, internetten başvuru yapamayanlar İŞKUR binasına sabahın erken saatlerinde gelerek sıraya girip uzun kuyruklar oluştu.

ÇEKİLİŞ YAPILACAK
Kahramanmaraş'ta 69 kişi temizlik elemanı, 2 kişi boyacı, 1 kişi de sıhhi tesisatçı olarak kamuya daimi işe alınacak. En az ilköğretim okulu mezunu olan herkes daimi işçi kadrosuna başvurabiliyor. Başvuru sonuçları noter huzurunda çekilişle belli olacak.

İş başvurusu için sıraya giren Ali Ejderha, şansını deneyeceğini belirterek, “İş için buradayız ve iş arıyoruz. Devletin sağladığı işlerde çalışmak istiyoruz. İnternet üzerinde de başvuru yapılabiliyormuş ancak ben yapamadığım için buraya geldim” dedi.

Ahmet Yılmaz isimli bir başka vatandaş ise saat 7 buçukta geldiğini ve iş için sıraya girdiğini söyledi. Yılmaz, “Sağlık Bakanlığı’na işçi alacaklarmış bekliyorum, şansımı deneyeceğim” dedi. 

YORUM EKLE
YORUMLAR
mehmet kökenöz 1970 dogumluyum k maraşta yaşıyorum  karaziyaret mahalesi
mehmet kökenöz 1970 dogumluyum k maraşta yaşıyorum karaziyaret mahalesi - 8 ay Önce

işicin kimseye baş vurmayın arkadaşlar kendi bileginize güvenin cünkü biz cok gördük öyle söz verenleri birzamanlar bana kahraman maraş büyük şehir belediye başkanıda sözvermişti hemen gel belediyede başlademişti bunlar sade siyasi ve oyunuzu alanacak ondan sonra selam bile vermezler bunu kavanıza yazın kardeşlerim benim işim yoktu belediye vardım beni itseyrine bile almadılar akparti kurulduktan beri oyverdim ama selam bile vermediler budönem mhpye verdim cünkü bunlar hakediyolar bizim süraleden binküsür oyalıyorlar birtane calışan elaman almadılar daha bu günece devletin kuruşu gecmemiştir hep bizden alıyorlar bunlara nasıl oyvercegim bilmiyom kardeşler