Kahramanmaraş'ta insanlar günlerdir evlerine bidonlarla su taşıyor

Kahramanmaraş'ın Afşin İlçesi Arıtaş Mahallesi Göllüce Mevkii'ndeki günlerdir suları kesik olan vatandaşlar, susuzluk sorunu yaşıyor. 3 gündür sularının akmadığını dile getiren mahalleli Kaski'yi aramalarına rağmen muhatap bulamadıklarından dert yandılar.

Kanal Maraş Whatsapp ihbar hattı kilitlenmiş durumda. Vatandaşlar sorunlarına çözüm için Kanal Maraş'ın Whatsaap ihbar hattına ulaşıp dertlerini anlatma yolunu seçiyorlar. Bir sorunda Afşin İlçemizin Arıtaş mahallesindeki su sorununu aktarak ''ne olur sesimizi duyurun susuzluktan mahvolduk'' dediler.

KASKİ SORUNUMUZA ÇÖZÜM BULMUYOR

Kahramanmaraş'ın Afşin ilçesi Arıtaş Mahallesi Göllüce Mevkii'nde bulunan günlerdir suları kesik olan vatandaşlar, su çilesi yaşadıklarını dile getirirlerken Mahalle halkı, Kahramanmaraş Su ve Kanalizasyon İdaresine (KASKİ) sularının akmadığını iletmelerine rağmen henüz sorunlarının çözülmediğini ve muhatap bulamadıklarını öne sürdüler.

Su ihtiyacını komşu mahallelerden ya da akan doğal su kaynağından karşıladıklarını dile getiren halk, Koronavirüs vakalarının arttığı şu günlerde yaşanan su sorunu, hijene önem verilmesinin de önünü kestiğini ve namaz için bile abdest alacak su olmadığını dile getirdiler.

Su ihtiyacını farklı yerlerden bidonlarla taşıyarak karşıladıklarını söyleyen vatandaşlar, “Her gün KASKİ’yi arıyorum. Bize dedikleri tek şey ‘Size ekipleri yönlendireceğiz’ oluyor. Mağduruz” dedi.

YETKİLİLER İLGİSİZ
Her gün doğal kaynak su yerlerine giderek bidonlarla su taşımak zorunda kaldıklarını ifade eden vatandaşlar, her gün KASKİ’yi aradıklarını ancak yetkililerin kendileriyle görüşmediğini ifade ettiler.

Güncelleme Tarihi: 02 Ağustos 2021, 16:30
YORUM EKLE
YORUMLAR
ibo
ibo - 2 ay Önce

Hayrettin kendinide şehiride rezil ettin daha fazla ne bekliyorsun istifa herdayım erdemdir

Vatandaş
Vatandaş - 2 ay Önce

Kaski şehir merkezindeki problemlerle dahi ilgilenmez halde, umarım tez zamanda sorunlar çözülür

Ökkeş otatar
Ökkeş otatar - 2 ay Önce

Ne diysiz şimdi başganımız belediyeciliğin kitabını yazmış ,demekki su verilmemesi gerekiyormus :))))

SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.