Kahramanmaraş'ta ilk kez Palyatif Bakım hastalarına özel sağlık ekibi oluşturuldu

Sağlık Bakanlığı tarafından 100 günlük eylem planı kapsamına alınan Palyatif Bakım hastalarına özel evde sağlık hizmeti Kahramanmaraş Necip Fazıl Şehir Hastanesinde başlamıştır.

Kahramanmaraş'ta ilk kez Palyatif Bakım hastalarına özel sağlık ekibi oluşturuldu
banner150

Aynı zamanda destek tedavisi olarakta bilinen Palyatif bakım hizmeti; hastaların hastalığın ilerlemesi ile kısıtlanabilen fiziksel, duygusal, manevi, mesleki ve sosyal potansiyellerin en üst düzeye çıkmasını sağlama çabaları, yani rehabilitasyon olarak özetlenebilir.

Palyatif Bakım Merkezi bulunan hastanelerde yatarak tedavi gören Palyatif Bakım Hastalarının taburculukları sonrasında evde sağlık ve bakım hizmeti ihtiyaçlarının karşılanması için Palyatif Bakım Merkezinde görevli Uzman Hekim, Hemşire ve Yardımcı Sağlık Personelinden oluşan Palyatif Bakım Evde Sağlık Hizmetleri Ekibi Necip Fazıl Şehir Hastanesinde oluşturularak, kendilerine özel nakil aracıyla birlikte hizmete başlamıştır.

Palyatif bakım evde sağlık hizmetleriyle aktif bakıma ihtiyaç duyan tüm palyatif bakım hastalarına evlerinde ulaşarak hastane dışı tüm tedavi ve takiplerinin yapılması planlanmaktadır.

YORUM EKLE
YORUMLAR
hülya karais
hülya karais - 2 yıl Önce

Sağlık da ülkemiz çok gelişti palyatif bakımlada süper ötesi hizmet 9 ay yattı hastam poktorumuz hadi bey ve hemşireler personli ile süper bir ekipler

SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.