Kahramanmaraş'ta hayvan katliamı: İnsanlığınızdan utanın

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi'ne ait hayvan barınağında, geçen aylarda gündeme gelen aç ve susuz bırakılarak çok sayıda hayvanın ölümüne neden olduğu iddia edilmişti. Benzer görüntüler bugün yine whatsapp hattımıza geldi. Bir eşeğin hunharca öldürülmesi için boynuna demir kanca takılarak etkisiz hale getirilerek öldürüldüğü görüldü. Hayvansverler bu olaya "Hesabını kim verecek?'' diye sordu.

Kahramanmaraş'ta Büyükşehir Belediyesi'ne ait hayvan barınağının geçen günlerde içler acısı hali ortaya çıkmasıyla birçok hayvanın birbirlerini parçalamasına ve aç ve susuzluktan öldüğü belirlenmişti. Ölen hayvanların kimisi çöp konteynerina atılıp, geri dönüşüm toplama merkezine götürülerek atıldığı iddia edilmişti. Bugün ortaya çıkan kahredici görüntülerde ise, hayvanseverleri ayağa kaldıraracak cinsten.

İşte Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Barınağı'ndan whatsapp ihbar hattımıza gelen yeni görüntülerde, eşeğin kafasına kanca tel geçirilip bogarak etkisiz hale getirildiği (öldürüldüğü) görülüyor.
 

3 KİŞİ GÖREVDEN ALINDI

Büyük umutlarla kurulan ve son dönemde Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör’ün tasarruf tedbirlerine takılarak mama desteğinin kesildiği öne sürülen Hayvan Barınağındaki yaşanan olumsuzlukları Kanal Maraş gündeme getirerek tüm Türkiye medyasına konu olmuştu.

Başkan Güngör, hayvanlara uygulanan eziyet ve aç susuz bırakılmalarına çare bulmak yerine, gariban 3 işçiyi işten çıkardığı belirlenmişti. Şimdi ise bir eşeğin kafasına geçirilen kanca tel ile etkisiz hale getirilme (öldürülme) olayının ardından Başkan Güngör'ün nasıl bir tavır alacağı kamuoyunun merak ettiği bir konu olarak gözüküyor. 

Ve kanal Maraş soruyor:

Hayvan barınağına toplanan hayvanların böyle öldürülme olayına, kim veya kimler emir veriyor?

Hayvan Barınağını niçin Başkan Güngör basına açmıyor? Niçin orada yapılan işlemleri kamuoyunun görmesi sağlanmıyor?

Tasarruf tedbirleri hayvan barınağı için uygulanması, hayvanseverler tarafından büyük bir tepkiye neden oluyor.
 

13 Aralık 2019 tarihinde yayınlanan "Skandal görüntüler! Kahramanmaraş'taki bu katliama kim dur diyecek?" başlıklı haber
 

Güncelleme Tarihi: 13 Ağustos 2020, 09:48
YORUM EKLE
YORUMLAR
tkoç
tkoç - 2 yıl Önce

bunu yapanlar insan olamaz

Selda Gencay
Selda Gencay - 1 yıl Önce

Asil canlara bunlari yapanlar gebersin. Insanligimdan UTANIYORUM!

SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.