Kahramanmaraş'ta hayvan katliamı iddiasıyla ilgili 3 kişi görevden alındı

Bir yandan hayvan sever görünen AK Partili Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, bir yandan da geçen günlerde haber sitemizde videolu görüntülerle ortaya çıkan hayvan barınağındaki hayvanlara uygulanan eziyet ve aç susuz bırakılmalarına çare bulmak yerine günahsız insanları işten çıkardığı belirlendi.

Kahramanmaraş'ta hayvan katliamı iddiasıyla ilgili 3 kişi görevden alındı

Daha önce yaptığı akıl almaz açıklamalarla gündeme gelen AK Parti’li Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye başkanı Hayrettin Güngör, hayvan barınağındaki hayvanlara uygulanan eziyet ve aç susuz bırakılarak birbirlerini parçalamalarına sessiz kalmak iddiasıyla gündeme gelmişti.

Kentte reklam panolarına astırdığı ilanlarda, “Hayvanlar koruma altında“ ve “Hayvan barınağı yapımı devam ediyor“ sloganlı dev afişler asan ve hayvansever olduğunu iddia eden Hayrettin Güngör, bir yandan da hayvan barınağındaki hayvanları aç susuz bırakıldığı ve hayvanların bu yüzden birbirlerini parçaladıkları iddia edildi.

Geçtiğimiz haftalarda Kanal Maraş WhatsApp ihbar hattına gelen köpek katliamı görüntüsü izleyenlerin kanını dondurmuştu. Kedilerin fırlatıldığı, köpeklerin üstüne salındığı ve ölmüş bir sürü köpeğin katledildiğini ve sabahında da hiç bir şey olmamış gibi belediyenin çöp konteynerlarına atıldığı ispatlanmıştı.

Olay hayvan severler tarafından büyük tepkiyle karşılanmış, Büyükşehir Belediyesi tarafından 'tasarruf tedbirleri' adı altında aç bırakılarak, bir nevi ölmelerine yol açıldığı iddia edilmişti.
 

BAŞKAN 'SUÇSUZ' GARİBAN İŞÇİLER 'SUÇLU’

Alınan bilgiye göre, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi konuyla ilgili inceleme sonucu hayvan barınağında çalışan kişileri bir başka yere sürmüş, akabinde bu kişiler muhasebeye çağrılarak hiçbir mazeret sunulmadan hayvan barınağında çekilmiş bulunan video yüzünden işten çıkarıldıkları ve ilişikleri kesildiği öğrenildi.

Bu işin peşini Kanal Maraş olarak bırakmayacağımızı buradan taahhüt ediyoruz.

(KANAL MARAŞ - ÖZEL HABER)

Güncelleme Tarihi: 09 Ocak 2020, 10:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.