Kahramanmaraş'ta hastanede hastaya taciz iddiasına açıklama!

Kahramanmaraş'ta Elbistan Devlet Hastanesi'nde baygın hastaya taciz iddiasıyla ilgili açıklama geldi. Yapılan açıklamada tacizde bulunan kişinin görevden alındığı açıklandı.

Kahramanmaraş'ta hastanede hastaya taciz iddiasına açıklama!
banner150

Kahramanmaraş'ta hastanede narkoz verilen ismi açıklanmayan kadına ameliyathanede cinsel tacizde bulunduğu iddia edildi.

Olay, Kahramanmaraş'ın Elbistan İlçesi'ndeki Devlet Hastanesi'nde meydana geldi. Hastanenin ameliyathanesinde teknisyen olarak çalışan kişi, narkoz verilen ismi açıklanmayan iddiaya göre cinsel tacizde bulundu.

Narkozun etkisini kaybetmesinin ardından tacize uğradığını anlayan kadın durumu hemen polise bildirdi. Hastanın şikayetçi olması sonucu Elbistan Devlet Hastanesi konuyla ilgili soruşturmanın başlattığı ve tacizde bulunan kişinin görevden alındığını duyurdu.

Olayla ilgili Elbistan Devlet Hastanesi'nden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi; 

Bazı sosyal medya mecralarında yer alan “Elbistan Devlet Hastanesi’nde bir hastaya cinsel taciz iddiası” konusunda açıklama yapma gerekliliği hâsıl olmuştur.

Temmuz ayında hastanemizde ameliyat olan bir kadın hastamız, görevli anestezi teknisyeni tarafından tacize uğradığını iddia ederek polise başvurmuş ve şikayetçi olmuştur. 

"Aynı gün hastanemiz idaresi tarafından da adli soruşturmaya ek olarak idari soruşturma başlatılmış olup ilgili anestezi teknisyeni personel soruşturmanın salahiyeti açısından hastanedeki görevinden uzaklaştırılmıştır. Olayla ilgili Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen adli süreç ve tarafımızdan yürütülen idari soruşturma süreci devam etmektedir. Elbistan Devlet Hastanesi olarak tüm birimlerimizle Elbistan ve yöre halkına hak ettikleri kaliteli sağlık hizmetini sunabilmek için 7/24 büyük bir özveri ile çalışmaktayız.

GÖREVDEN ALINDI
Yaşanan bu münferit olayla ilgili devam eden adli ve idari soruşturmalar neticesinde suç tespit edilirse gerekli her cezanın uygulanacağından kimsenin şüphesi olmaması gerektiğini bir kez daha tekrarlamak isteriz."

Güncelleme Tarihi: 06 Eylül 2019, 17:41
YORUM EKLE
YORUMLAR
Geçici görevlendirme
Geçici görevlendirme - 12 ay Önce

Ne açığa alınması yaw Allah aşkına inanmayın Pazarcık ilçe devlet hastanesine geçici görev olarak tayin edildi. Olay zaten temmuz ayı içinde yaşandı ört bas ederiz diye günlerdir ağzını acmadılar. Gün yüzüne çıkınca da Pazarcık ilçe devlet hastanesine geçici görevlendirildi. Şimdi de görevden aldık mı ??diyorlar

SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.