Kahramanmaraş'ta fabrika atıklarının kirlettiği baraj vatandaşları canından bezdirdi

Kahramanmaraş'ın Onikişubat İlçesinin Kavlaklı Mahallesinde fabrikaların baraja bıraktığı kimyasal atıklar vatandaşları canından bezdirdi.

Kahramanmaraş'ın Onikişubat İlçesinin Kavlaklı Mahallesinde fabrikaların bıraktığı kimyasal atıkların neden olduğu kirlilik, bölge halkını çileden çıkarttı. 

Kavlaklı Mahallesi'nde oturan vatandaşlar fabrika atıklarının barajı kirletmesiyle oluşan kirliliğin, hayvanlarda ölümlerin artmasına, meyve sebze veriminin azalmasına ve insanlarda hastalıkların artmasına neden olduğunu dile getirdiler.

Mahallenin yakınında bulunan fabrikaların bıraktığı atıklar nedeniyle yemyeşil olan, içinde bulunan balıkların yenmediği çevreye yayılan pis koku, ve hayvanların ölümlerine sebep olan barajın sorununu çözüme kavuşturulabilmesi için mahalleli, yetkili mercilere şikayet ve başvurularda bulundu. 

Ancak şu ana kadar bir sonuç elde edemeyen vatandaşlar, fabrika atıkları nedeniyle kirletilen ve mahallede hastalıkların artmasına neden olan baraj ile ilgili yetkililerden yardım bekliyor.

Güncelleme Tarihi: 09 Kasım 2018, 16:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.