Kahramanmaraş'ta eşini öldürdü, organlarıyla 5 kişiye hayat verdi

Kahramanmaraş’ta cinnet getiren uzman çavuş G.K., beylik silahı ile eşini vurmuştu. 24 yaşındaki Müberra Kuzdan’ın bağışlanan organları, 5 hastaya umut oldu.

Kahramanmaraş'ta eşini öldürdü, organlarıyla 5 kişiye hayat verdi
banner150

Olay, 8 Temmuz Pazartesi günü gece saatlerinde Söğütlü Mahallesi'nde meydana geldi. Gaziantep'te görev yapan Gökhan Kuzdan, eşi Müberra Kuzdan ile akrabalarının düğününe katıldı. Düğünün ardından Kuzdan çifti 27 FB 278 plakalı otomobillerine bindi. Bir süre sonra otomobilden silah sesi geldi. Çevre sakinleri, otomobilin yanına koştuklarında Müberra Kuzdan'ın başından vurulduğunu gördü. Gökhan Kuzdan, otomobille eşini Elbistan Devlet Hastanesi'ne götürdü. Ağır yaralanan Müberra Kuzdan hastanede tedaviye alınırken, jandarmadaki ifadesinde 'kazara oldu' diyen Gökhan Kuzdan ise tutuklandı.

Beyninde ağır hasar oluşan Müberra Kuzdan'ın babası Mevlüt Gürsanlı, kızının organlarını bağışlama kararı aldıklarını belirterek, "Benim çocuğum organları kendine hayat vermedi. Başka canlara hayat versin" dedi. 

BEYİN ÖLÜMÜ GERÇEKLEŞTİ 
Bir haftadır Yoğun Bakım Ünitesi'nde tedavi gören 3 çocuk annesi Müberra Kuzdan'ın dün beyin ölümü gerçekleşti. Ailenin daha önce organlarını bağışlama kararı alması nedeniyle hastaneye gelen özel ekip, ameliyatla Müberra'nın organlarını aldı.

Kuzdan'ın korneaları Gaziantep Üniversitesi Şahinbey Araştırma ve Uygulama Hastanesi'ne, karaciğeri Malatya İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezi'ne, böbreği İstanbul Göztepe Medicalpark Hastanesi'ne, diğer böbreği ise Akdeniz Üniversitesi Hastanesi'ne gönderildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.