Kahramanmaraş'ta emekliye ucuz konut fırsatı!

TOKİ, Kahramanmaraş Pazarcık İlçesi dahil yurdun birçok farklı bölgesinde konut yapımına tüm hızıyla devam ediyor. Emeklilerin bütçesine uygun konutların ödeme imkanı var.

Kahramanmaraş'ta emekliye ucuz konut fırsatı!
banner150

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı toplam 3 bin 930 konutu satışa çıkardı. 31 ilde inşa edilen konutlar özellikle dar gelirli emekli vatandaşlar için önemli bir fırsat da sunuyor. Posta gazetesinde yer alan habere göre, evlerin taksidi bu gruptaki vatandaşların bütçesine uygun olarak 167 TL'den başlıyor. 20 yıla kadar ödeme imkanı sunulan konutların fiyatı ise 50 bin TL'ye kadar düşüyor.

İKAMET ŞARTI
Konut sahibi olmak için başvuran vatandaşları bazı şartlar bekliyor. Buna göre; alt gelir grubu projelerinde sözleşme imzalayanlar evlerini borçları bitene kadar devredemiyorlar. Ayrıca, satın alınan konutta, borç bitene kadar alıcının veya ailesinin ikamet etmesi şartı da aranıyor. Konutta ikamet edilmediği tespit edilirse sözleşme de feshedilebiliyor.

GELİR HESABI
1 oda 1 salondan, 4 oda 1 salona kadar farklı konut seçeneklerinin yer aldığı projelere başvurmak isteyenlerin aylık hane halkı gelirinin, en fazla 4 bin 500 Türk Lirası olması gerekiyor. satışa sunulan konutlar için Halkbank veya ziraat Bankası şubelerine başvuru yapmak yeterli oluyor. hangi bankaya başvuru yapılacağı ve diğer detaylar ise ‘444 86 54’ numaralı Alo  TOKİ  hattından öğrenilebiliyor.

İşte il il liste:

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.