Kahramanmaraş'ta cuma namazı kılındı

Kahramanmaraş Abdulhamid Han Camii'nde haftalar sonra ilk cuma namazı heyecanı yaşandı. Koronavirüs tedbirleri kapsamında önlem amaçlı kapatıla camiler bugün yeniden cuma namazıyla ibadete açıldı.

Kahramanmaraş'ta cuma namazı, Abdülhamit Han Camiinde yaklaşık 700 kişinin katılımıyla sosyal mesafeli kılındı.

Ülke geneli korona virüs tedbirleri kapsamında 16 Mart’ta camilerde namazların kılınmasına kısıtlama getirilmesinin ardından yeniden camilerde cemaatle namaz kılınmasına başlandı.

SOSYAL MESAFEYE UYGUN SAF DÜZENİ

Kahramanmaraş’ta da müftülük tarafından belirlenen camilerde cuma namazı kılındı. Türkiye’nin en büyük camileri arasında yer alan Abdülhamit Han Camiinde ise yaklaşık 700 kişinin katılımıyla cuma namazı idrak edildi. Namaz öncesi cemaatin ateşi ölçülüp el dezenfektanı ile hijyen kuralları uygulanarak maske takan vatandaşlar namazı sosyal mesafe ile kıldı.

Caminin tuvalet ve çeşmeleri kullanıma kapatılırken, imam ve cemaat cami bahçesinde cuma namazını eda etmiş oldu.

GÖRÜNEN TABLO ÇOK GÜZEL

Cami imam hatibi Salih Akben, “Tedbir ve önlemlerimizi alarak maske, el hijyeni ve sosyal mesafe ile cuma namazını kıldık. Hem sevinçliyiz hem de mutluyuz. Cemaatimizin sosyal mesafeli namazlarını kılabilmeleri için aralarda çizgiler çektik ve oralarda namazlarını kıldılar. Yaklaşık 700 kişilik bir sayı belirlendi” diye konuştu.

Mustafa Temirci isimli bir vatandaş ise, “Cuma namazının kılınması bizim için çok güzel oldu inşallah devamı gelir ve Ramazan ayını çok buruk geçirdik camilere gidemedik” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 29 Mayıs 2020, 14:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.