Kahramanmaraş'ta camilerde şehitler için sela okundu

Suriye'nin İdlib kentinde Esed güçlerinin düzenlediği hava saldırısı nedeniyle 33 Mehmetçik şehit oldu. Kahramanmaraş'ta camilerde şehitler için sela okundu.

Kahramanmaraş'ta camilerde şehitler için sela okundu
banner150

İdlib'de düzenlenen hain hava saldırısının ardından Kahramanmaş'da camilerde sela okundu. 33 şehidimizin ardından Diyanet İşleri Başkanlığı da Cuma hutbesini şehitlerimize ayırdı. Hutbe, Esed Rejimi'nin hain saldırısı sonrası değiştirildi.

Suriye'nin İdlib kentinde Esed güçlerinin düzenlediği hava saldırısı nedeniyle 33 Mehmetçik şehit oldu. Kahramanmaraş'daki camilerde şehitler için sela okundu.

CUMA HUTBESİ ŞEHİTLERİMİZE AYRILDI

Paylaşılan hutbede, milletin dün olduğu gibi bugün de büyük badirelerden geçtiği, ağır imtihanlar verdiği belirtilerek, "Çanakkale ve Kurtuluş Savaşı'nda olduğu gibi bugün de vicdanı körelmiş, insafını ve insanlığını kaybetmiş güçlere, bizi tarih sahnesinden silmek isteyenlere karşı amansız bir mücadele veriyoruz. Yine dün olduğu gibi bugün de kadını erkeği, genci yaşlısı, hâsılı milletimizin her bir ferdiyle bayrağımızı indirtmeyecek, ezanlarımızı dindirtmeyecek, vatanımızı çiğnetmeyeceğiz. Bizleri başarılı kılacak olan, Allah'a karşı sarsılmaz imanımızdır. Vatana, ezana, bayrağa ve bağımsızlığa sevdamızdır. Yüreğimizdeki şehitlik ve gazilik arzusudur" denildi.

Güncelleme Tarihi: 28 Şubat 2020, 12:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.