Kahramanmaraş'ta cadde ve sokaklar bomboş kaldı!

Kahramanmaraş'ın da içinde bulunduğu 30 büyükşehir ile Zonguldak'ta il sınırları içerisinde uygulanan sokağa çıkma yasağı Kahramanmaraş’ta da sıkı tedbirler alınarak uygulanıyor.

İçişleri Bakanlığı tarafından uygulanan sokağa çıkma yasağı, büyükşehir statüsündeki Kahramanmaraş’ta da hayata geçirildi. Sokağa çıkma yasağı ile birlikte sessiz bir gün geçiren Kahramanmaraş’ta sokaklar, caddeler ve kaldırımlar bomboş oldu.

Kentin en işlek yerlerinden biri olan Trabzon Bulvarı'nda, görevli ve polisler haricinde kimse olmazken, tüm iş yerlerinin kapanmasıyla kent adeta sessizliğe büründü.

Sokağa çıkma yasağının başlamasından iki saat önce, gece fırın ve marketlere akın eden kalabalıktan eser kalmadı. Yaşanan yoğunluk gece yarısından itibaren sona erdi.

SOKAĞA ÇIKMA YASAĞINA KAHRAMANMARAŞ YÜZDE 90 UYDU

Yasağa ilişkin genelgeye göre, sokağa çıkma yasağından hariç tutulan vatandaşlar da durdurulup kontrol ediliyor. Araçlar tek tek durdurulup, sokağa çıkması zorunlu olanların dışındakilere ceza yazılıyor. Sokağa çıkma yasağına dahil olmayan görevlilerin kimlik kontrolü yapılıyor. Ruhsatsız, ehliyetsiz araç kullanan ve sokağı çıkma yasağını ihlal edenlere büyük ceza kesiliyor. Kahramanmaraş trafiği, eşi benzeri görülmemiş bir sakinlik yaşıyor. Caddelerde çok az sayıda insan ve araçlar var. Yol kontrol noktalarında sivil araçlarla da görev yapan polis ekipleri, kentin bütün giriş çıkışlarında yaklaşık 3 bin polisle görev yapıyorlar. 

Güncelleme Tarihi: 11 Nisan 2020, 14:13
YORUM EKLE
YORUMLAR
Hasan Hüseyin
Hasan Hüseyin - 6 ay Önce

Merak etmeyin dün geceki izdihamdan sonra çok yakında temelli sessizliğe bürünecek.Yazık ya biz miyiz Çanakkale’de aç susuz aylarca düşmanla çarpışan Ataların torunu!!Yiyin efendiler yiyin aksırana tıksırana kadar yiyin

SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.