Kahramanmaraş'ta bugün ve yarın hava durumu nasıl olacak? (13 Mart 2020 Cuma)

Kahramanmaraş'ta bugün sıcaklık en yüksek 16 derece dolaylarında seyrediyor. Hava kuvvetli sağanak yağışlı Sıcaklık yarın 23 dereceye yükselecek. Pazarsa 20 dereceye inecek.

Kahramanmaraş'ta bugün ve yarın hava durumu nasıl olacak? (13 Mart 2020 Cuma)

Kahramanmaraş'ta sıcaklık bugün en yüksek 16 derece.

Meteoroloji yetkilileri havanın kuvvetli sağanak yağışlı olacağını kaydetti.

Sıcaklık yarın 23 dereceye yüksecek. Hava çok parçalı bulutlu olacak. 

Kahramanmaraş'ta pazar sıcaklık 20 dereceye gerileyecek. Hava yine çok bulutlu olacak.

Sıcaklık önümüzdeki pazartesi günü 16 dereceye inecek. Sağanak yağış görülecek

METEOROLOJİK GÖRÜNÜM
Bölge genelinin; Çok bulutlu ve sağanak yağmurlu geçmesi tahmin edilmektedir. Adana'nın kuzeybatısı (Pozantı, Aladağ ve Karaisalı) ile Mersin'in iç ve yüksek kesimlerinde (Silifke, Çamlıyayla, Mezitli, Yenişehir, Erdemli, Mut, Tarsus, Toroslar) kuvvetli ve yer yer çok kuvvetli (30-75 kg/m2) sağanak yağış beklenmektedir.

HAVA SICAKLIĞI: 2 ile 4 derece azalacak.

RÜZGAR: Doğu ve kuzeydoğu yönlerden orta kuvvette yer yer kuvvetli, sabah saatlerinden itibaren, Hatay ve Osmaniye çevrelerinde, öğle saatlerinden itibaren Kahramanmaraş, Gaziantep ve Kilis'de kuvvetli rüzgar ve fırtına (60-80 km/sa) yer yer tam fırtına (80-100 km/sa) esmesi beklenmektedir.

UYARILAR
KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI
: Yapılan son değerlendirmelere göre; Adana'nın kuzeybatısı (Pozantı, Aladağ ve Karaisalı) ile Mersin'in iç ve yüksek kesimlerinde (Silifke, Çamlıyayla, Mezitli, Yenişehir, Erdemli, Mut, Tarsus, Toroslar) kuvvetli ve yer yer çok kuvvetli (30-75 kg/m2) sağanak yağış beklendiğinden sel, su baskını, ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.
Kuvvetli Rüzgar Uyarısı: Hatay, Osmaniye, Kahramanmaraş, Gaziantep ve Kilis’de doğu yönlerden kuvvetli rüzgar ve fırtına (60-80 km/saat, Hatay’ın batı ilçeleri ile Osmaniye ve Kahramanmaraş illerinin doğusunda yer yer 100 km/saat) bekleniyor. Gece saatlerinde etkisini kaybetmesi beklenen kuvvetli rüzgar ve fırtınanın oluşturabileceği, ulaşımda aksamalar, çatı uçması, soba zehirlenmeleri gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

Deniz de Fırtına bekleniyor : Doğu Akdeniz’de rüzgarın doğu ve kuzeydoğu yönlerden 6 ila 8 kuvvetinde (50-75 km/sa) fırtına, yer yer 9 kuvvetinde (90 km/sa) kuvvetli fırtına şeklinde esmesi beklenmektedir. Fırtınanın akşam saatlerinden sonra etkisini kaybetmesi tahmin edilmektedir.

Güncelleme Tarihi: 13 Mart 2020, 10:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.