Kahramanmaraş'ta bugün ve yarın hava durumu nasıl olacak? (06 Ocak 2020 Pazartesi)

Meteoroloji, Kahramanmaraş hava durumu için kritik uyarılarda bulundu. Kahramanmaraş'ta okula gidecek öğrenciler ve işe gidecek vatandaşlar hava durumu verilerini dikkate almaları gerekiyor. Peki Meteoroloji Kahramanmaraş'ta bugün hava nasıl olacak? İşte 6 Ocak 2019 Meteoroloji Kahramanmaraş hava durumu verileri...

Kahramanmaraş'ta bugün ve yarın hava durumu nasıl olacak? (06 Ocak 2020 Pazartesi)
banner150

Bölge geneli, Çok bulutlu ve yağışlı; Yağışların kıyı kesimlerde sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağış, iç kesimlerde yağmur, 1000 metre ve üzeri rakımlı yerlerde ise kar ve karla karışık yağmur şeklinde olması tahmin edilmektedir. Beklenen yağışların; Mersin il geneli ve Adana batı kesimlerinde kuvvetli yer yer şiddetli olması beklenmektedir.

HAVA SICAKLIĞI: 2-5 derece azalacak.

RÜZGAR: Bölge geneli Doğu ve kuzeydoğu yönlerden orta kuvvette yer yer kuvvetli, Mersin iç ve kıyı kesimlerde Güney ve güneydoğu yönlerden kuvvetli zaman zaman fırtına şeklinde esmesi beklenmektedir.

UYARILAR
KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI
: Mersin ve Adana'da, sabah saatlerinden itibaren görülecek olan kuvvetli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların, Çarşamba (08.01.2020) günü sabah saatlerine kadar Mersin il geneli ile Adana'nın batısında şiddetli ve yer yer aşırı (100-200 kg/m2) olması beklendiğinden sel, su baskını, yıldırım, yağış anında kuvvetli rüzgar ve kıyıya yakın kesimlerde hortum oluşma riski gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Akdeniz'de beklenen rüzgarın; Mersin çevresinde güney ve güneydoğu yönlerden kuvvetli ve yer yer fırtına (50-80 km/sa) şeklinde esmesi beklendiğinden ağaç ve direk devrilmesi, çatı uçması ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

DENİZ İÇİN FIRTINA UYARISI :Doğu Akdeniz'de Fırtına Bekleniyor! Doğu Akdeniz'de rüzgârın (pazartesi) sabah saatlerinden itibaren kuvvetini artırarak doğu ve kuzeydoğu, doğu kesimlerinde güneydoğu yönlerden 6 ila 8 (50-75 km/sa) kuvvetinde fırtına şeklinde esmesi beklenmektedir. Fırtınanın çarşamba günü sabah saatlerinde etkisini kaybetmesi tahmin edilmektedir.

Güncelleme Tarihi: 06 Ocak 2020, 09:58
YORUM EKLE
YORUMLAR
Suat Ürkmez
Suat Ürkmez - 8 ay Önce

Kar ne zaman geliyorsun kar...

Noar
Noar - 3 ay Önce

SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.