Kahramanmaraş'ta bugün ve hafta sonu hava durumu nasıl olacak? (12 Mart 2021 Cuma)

Kahramanmaraş'ta bugün sıcaklık en yüksek 10 derece dolaylarında seyrediyor. Yağış yok. Rüzgarlı bir gün Hafta sonu sıcaklık 20 dereceye dayanacak! İşte Kahramanmaraş'ın hava durumunun ayrıntıları, son meteoroloji raporu...

Kahramanmaraş'ta bugün ve hafta sonu hava durumu nasıl olacak? (12 Mart 2021 Cuma)

Kahramanmaraş'ta bugün sıcaklık en yüksek 10 derece. Yağış yok. Rüzgarlı bir gün hakim.

Sıcaklık yarın 18, pazar 20 dereceye dayanacak!

Önümüzdeki pazartesi ise yağmur var. Sıcaklık 17 dereceye inecek.

Salı günü de yağış sürecek. Sıcaklık 14 dereceye gerileyecek. 

Öte yandan Yedikuyular'da kar kalınlığı son olarak 66 cm ölçüldü. 

METEOROLOJİK GÖRÜNÜM
Bölge genelinin az bulutlu ve açık geçmesi beklenmektedir.

HAVA SICAKLIĞI: Hissedilir derecede azalacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Kuzey ve kuzey batılı yönlerden kuvvetli olarak esmesi beklenmektedir. Bölgenin kıyı ve yüksek kesimleri ile Hatay’ın batı ilçeleri ve K.Maraş'ın il genelinde fırtına ve kuvvetli fırtına zaman zaman tam fırtına şeklinde eseceği tahmin ediliyor.

UYARILAR
Pazar sabah saatlerine kadar tarımsal faaliyetlerin devam ettiği bölgemizin iç kesimlerinde hafif zirai don hadisesi beklendiğinden başta üreticilerimiz olmak üzere ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.

Adana’nın güneydoğu kesimleri (Ceyhan, Yumurtalık) ve Kilis’in kuzey ilçeleri (Musabeyli, Polateli) G.Antep doğusu (Nizip) kuzey ve kuzeybatı yönlerden kuvvetli (40-60 Km/saat), Mersin’in batısı (Anamur, Silifke, Mut), Adana’nın kuzey kesimleri (Pozantı, Kozan, Saimbeyli, Tufanbeyli, Aladağ), Hatay’ın batı ilçeleri (Erzin, Dörtyol, İskenderun, Arsuz, Samandağ) ile K.Maraş il genelinde fırtına ve kuvvetli fırtına (60-90 Km/saat) zaman zaman 100 Km/saat tam fırtına şeklinde eseceği tahmin ediliyor. Fırtınanın yarın 12.03.2021 (Cuma) akşam saatlerinden sonra etkisini kaybetmesi bekleniyor. Ağaç ve direk devrilmesi, çatı uçması ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

Güncelleme Tarihi: 12 Mart 2021, 09:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.