Kahramanmaraş'ta bugün ve hafta sonu hava durumu nasıl olacak? (24 Ocak 2020 Cuma)

Ocak ayı sonları itibari ile kış havası etkisini gösterirken Kahramanmaraşlı vatandaşlar bugün ve hafta sonu havanın nasıl olacağını merak ediyor. Kahramanmaraş durumunun detaylarını haberimizde bulabilirsiniz...

Kahramanmaraş'ta bugün ve hafta sonu hava durumu nasıl olacak? (24 Ocak 2020 Cuma)
banner150

Meteoroloji 6. Bölge Müdürlüğü Kahramanmaraş için 24 Ocak 2020 Cuma tahminlerini yayınladı. Yayınlanan tahminlere göre 24 Ocak 2020 Cuma Kahramanmaraş ve Bölge geneli; Az bulutlu geçeceği tahmin edilmektedir.

HAVA SICAKLIĞI: Hava sıcaklıklarının 2 ila 4 derece azalacağı beklenmektedir.

RÜZGAR: Rüzgarın kuzeyli yönlerden orta kuvvette yer yer kuvvetli, Mersin il merkezi dışında il geneli, Adana’nın kuzey kesimleri (Tufanbeyli, Saimbeyli, Aladağ, Feke, Karaisalı, Pozantı, Kozan), Osmaniye’nin kuzey kesimleri (Kadirli, Sumbas) ile Kahramanmaraş çevrelerinde kuvvetli fırtına (70-88km/sa) yer yer tam fırtına (88-100 km/sa) şeklinde esmesi tahmin edilmektedir.

UYARILAR

Denizlere Ait Meteorolojik Uyarı! Yapılan son değerlendirmelere göre; Doğu Akdeniz’de rüzgarın kuzey ve kuzeydoğudan 6 ila 8 kuvvetinde (50-75 km/sa) fırtına şeklinde eseceği tahmin edilmektedir. Fırtınanın; Cuma günü (24.01.2020) öğleden sonra etkisini kaybetmesi bekleniyor. Fırtınanın oluşturabileceği, ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.
Doğu Akdeniz'in iç kesimlerinde Fırtına Bekleniyor! Bu akşam saatlerinden sonra ülkemizin güney kesimlerinde beklenen kuvvetli kuzey yönlü rüzgârın, Mersin il merkezi dışında il geneli, Adana’nın kuzey kesimleri (Tufanbeyli, Saimbeyli, Aladağ, Feke, Karaisalı, Pozantı, Kozan), Osmaniye’nin kuzey kesimleri (Kadirli, Sumbas) ile Kahramanmaraş çevrelerinde kuvvetli fırtına (70-88km/sa) yer yer tam fırtına (88-100 km/sa) şeklinde esmesi beklendiğinden ağaç ve direk devrilmesi, çatı uçması, yerde kar örtüsünün olduğu yüksek kesimlerde kar savrulmasından dolayı görüş mesafesinde azalma ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

Güncelleme Tarihi: 24 Ocak 2020, 08:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.