Kahramanmaraş'ta bugün ve hafta sonu hava durumu nasıl olacak? (17 Ocak 2020 Cuma)

Kahramanmaraş ve ilçelerinde hava durumu nasıl? 17 Ocak 2020 Cuma yağmur yağacak mı yoksa güneş etkisini gösterecek mi? İşte tüm detaylar haberimizde mevcut.

Kahramanmaraş'ta bugün ve hafta sonu hava durumu nasıl olacak? (17 Ocak 2020 Cuma)

Meteoroloji 6. Bölge Müdürlüğü Kahramanmaraş için 17 Ocak 2020 Cuma tahminlerini yayınladı. Yayınlanan tahminlere göre 17 Ocak 2020 Cuma Kahramanmaraş ve Bölge geneli; Parçalı çok bulutlu, akşam saatlerine kadar yer yer yağışlı olması tahmin edilmektedir. Yağışların, kıyı kesimlerde sağanak yağmur, iç kesimlerde yağmur, yüksek kesimlerde karla karışık yağmur ve kar yağışı şeklinde olması beklenmektedir.

HAVA SICAKLIĞI: 2 ila 4 derece azalacağı tahmin edilmektedir.

RÜZGAR: Kuzey ve doğu yönlerden orta kuvvette, Hatay'ın kıyı kesimlerinde kuvvetli yer yer fırtına şeklinde esmesi tahmin edilmektedir.

UYARILAR

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI : Hatay’ın batı ilçelerinde (Samandağ, Yayladağ, Arsuz, İskenderun ve Dörtyol) rüzgarın doğu yönlerden kuvvetli fırtına (60-90 yer yer 100 km/saat) şeklinde esmesi bekleniyor. Cuma günü öğle saatlerinden sonra etkisini kaybetmesi beklenen fırtınanın oluşturabileceği, ulaşımda aksamalar, çatı uçması, ağaç devrilmesi gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

DENİZ İÇİN FIRTINA UYARISI : Doğu Akdeniz'de rüzgarın, kuvvetini artırarak, doğu ve kuzeydoğu yönlerden 6 ila 8 (50-75 km/sa) kuvvetinde fırtına, yer yer 9 (50-75 yer yer 90 km/sa) kuvvetinde kuvvetli fırtına şeklinde esmesi beklenmektedir. Fırtınanın Cuma günü öğle saatlerinden sonra etkisini kaybetmesi tahmin edilmektedir.

Güncelleme Tarihi: 17 Ocak 2020, 08:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.