Kahramanmaraş'ta bitmeyen stadyum sorunu

Kahramanmaraş 12 Şubat Stadyumu’nun yıkılması kararı sonrası kentin 2. Lig’deki köklü kulüplerinden Kahramanmaraşspor, yeni sezonda maçlarını nerede oynayacağı konusunda sorun yaşıyor.

Kahramanmaraş'ta bitmeyen stadyum sorunu

Kahramanmaraş 12 Stadı'nın yıkılacak olması nedeniyle stat arayışına giren TFF 2. Lig takımı Kahramanmaraşspor, daha önce yapılan açıklamalarda takıma verilmeyen destekten dolayı ligden çekeceğini ve bardağı taşıran son damlanın stadyum olduğu dile getirilmişti.

Hanefi Mahçiçek stadyumundaki eksiklikler bitene kadar Kahramanmaraşspor yetkilileri maçlarını komşu illerden birinde oynamak istediklerini belirtmişti.

MAÇLAR NEREDE OYNANACAK?
Ancak Türkiye Futbol Federasyonu tarafından geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilen maç saati ve oynanacak stadyum isimleri içerisinde Kahramanmaraşspor'un maçı nerede oynanacağı gösterilmedi. Aslan'ın kırmızı beyazlı taraftarları bu duruma sosyal medya üzerinden isyan etmişti. Kırmızı beyazlı taraftarlar maçlarının Kahramanmaraş'ta oynanmasını istemişti.

Alınan bilgiye göre; Kahramanmaraşspor maçları 2021-2022 sezonunda Hanefi Mahçiçek Stadyumunda oynanacağı öğrenildi. Stadyumdaki eksiklerin kısa süre içerisinde giderilmesi ön görülüyor.

DEPREME DAYANIKSIZ OLDUĞU İÇİN YIKILIYOR
Son yıllarda 12 Şubat Stadyumu Kahramanmaraş kent merkezinde kaldığı için ‘depreme dayanıksızmış, yıkılacak’ safsatası da ilgilerin bu stada bakış açısını değiştirdi.

2014 yılında PTT 1. Lig maçları oynanan ve yapılan 7 milyon liralık yatırım ile birçok Süper lig takımının stadyumundan daha da iyi bir duruma gelen 12 Şubat Stadyumu hakkında böyle bir karar verilmesi büyük bir şaşkınlık ile karşılanmıştı. 

Yine o dönem PTT 1. Lig maçlarının da birçoğunun oynandığı Hanefi Mahçiçek Stadyumunun da çürük raporu bulunması, Futbol kulüplerini tedirgin ederken şuanda Hanefi Mahçiçek Stadyumunda şuan için sadece antrenman yapmadan başka bir işe yaramıyor.

MİLLETLE ALAY EDİYORLAR
AK Partili yetkilililer her seçim öncesi Kahramanmaraş'taki bu iki stadyumların yıkılacağını ifade ederek, yeni bir modern stadyum yapılacağını ifade ediyorlardı. Seçimin üzerinden nerdeyse 3 yıla yakın bir zaman geçmesine rağmen ne bir yeni stadyum yapıldı ne de Kahramanmaraşspor'a sahip çıkılmak adına bir girişim oldu. Taraftarlar şimdi maçların nerde oynanacağını merak ediyor.

Güncelleme Tarihi: 24 Ağustos 2021, 11:13
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mahmut
Mahmut - 4 hafta Önce

Ne depremi kardeş satış için satış hani söz verdilerdi hepsi yalan bunlardan alınan söze güvenmeyin

SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.