Kahramanmaraş'ta bir garip olay! Tuvalet yapılmış ama...

AK Partili Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi'nde toplanmayan çöpler, akmayan sular ve üst üste patlak veren torpil skandalları kamuoyunda en çok konuşulan konuları arasında yer alırken, Kanal Maraş WhatsApp ihbar hattına gelen şikâyetlerin ardı arkası kesilmiyor.

Kahramanmaraş'ta bir alışveriş merkezi yanında bulunan taksi durağının olduğu yere 6 ay önce yapılan tuvalet, esnafı çileden çıkarmış durumda. 

Konunun gündeme getirilmesi için Kanal Maraş'ı arayan esnaf ve yan apartmanlarda oturan vatandaşlar; ''Duvar kenarlarına ihtiyacını gidermeye çalışan insanları görüyoruz. Bu da etrafta hoş karşılanmıyor. Ayıp denen bir şey var.'' lütfen gelin şu tuvaletin haberini yapın diye söylemeleri üzerine kanalizasyonu olmadığı iddia edilen tuvaletin bulunduğu yere giden haber ekibimiz esnafların yoğun ilgisiyle karşılaştı. 

TUVALET VAR MI? SORUSUNA 'HAYIR' DİYORUZ

Piazza yanındaki taksi durağı ve bazı esnaflar çok mağdur olduklarını söyleyerek, ''Bu tuvaleti Büyükşehir Belediyesi 6 ay önce yaptı ama kanalizasyonu siz bağlatacaksınız diyerek gittiler. Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı KASKİ'yi arıyoruz ama herhangi bir sonuç elde edemiyoruz. Çevre sakinleri 'burada tuvalet var mı?' sorusunu sorunca 'hayır' cevabını veriyoruz.'' şeklinde konuştu.

Kahramanmaraş'ta kanalizasyonu bağlatılmayıp öyle yapılıp bitirilen bu tuvalet ise tartışma yarattı ve eleştiri oklarını yeniden Büyükşehir Belediyesi Başkanı Hayrettin Güngör'ün belediyecilik anlayışına çevirdi.

Belediye ile ilgili kitaplar yazdığı bilinen ve eleştirilerin odağında olduğu şu günlerde Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, 6 ay önce yapılıp bitirilen ve kanalizasyona bağlatılmayan tuvalete neden el atmadığı ise merak konusu oldu.

Güncelleme Tarihi: 17 Ocak 2021, 10:57
YORUM EKLE
YORUMLAR
46 DELİ DUNRUL
46 DELİ DUNRUL - 2 ay Önce

EDELER EDELER BÜYÜK KASABAYI BÜYÜK ŞEHİR YAPTINIZ YA BÜYÜK ŞEHİRİNİZİNDE TUVALETİNİZİNDE İÇİNE...

Abdurahim
Abdurahim - 2 ay Önce

Allah selamet versin inşAllah

SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.