Kahramanmaraş'ta bir çevre katliamı daha!

Kahramanmaraş'ta binlerce ton moloz Büyükşehir Hayvan Borsası’nın olduğu alana döküldü. Çevreciler duruma tepki gösterdi.

Kahramanmaraş’ın Büyükşehir Hayvan Borsası’nın olduğu bölge çöp dağına döndü

AK Parti’nin alamet-i farikası, temiz çevredir. Her türlü atık maddenin dönüşüme gönderildiği modern Türkiye’de, Kahramanmaraş’ın kent merkezinde çöp dağları görüntülendi. Kanal Maraş WhatsApp hattımıza gelen ve duyarlı bir vatandaş tarafından amatör kamerayla görüntülenen çevre kirliliği, görenleri hayrete düşürdü. Kayseri karayolunun hemen 5’nci kilometresinde yer alan Hayvan Borsası’na giden alanda, duyarsız vatandaşların kamyonetle çevreye çöplerini bırakmaları gözden kaçmadı.

HAYVAN BORSASI YOLU ÇÖPLÜĞE DÖNDÜ
Büyükşehir Belediyesi ve Çevre Müdürlüğü yetkileri, bu görüntüleri görmüyor mu? Her geçen gün bölgenin adeta çöp dağına dönüştürülerek çevre katliamı yapılmasına sessiz kalanlar, bu şehirde görevlerini hakkıyla yapmayacaklarsa ne diye o makamları işgal ederler.

Öte yandan sır barajında ki kimyasal atıkların barajı nasıl kirlettiği de amatör kamera tarafından an be an kaydedildi. Buradan akan sular sır barajının ana gövdesine kadar gitmekte ve balıkları tehdit etmektedir.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.