Kahramanmaraş'ta berberler 50 gün sonra siftah yaptı

Koranavirüsün ilk patlak verdiği Çin'in Wuhan şehrinden tüm dünyaya yayılan ve 200 binden fazla kişiyi öldüren ölümcül virüs tedbirleri kapsamında 21 Mart'ta kapatılan berber ve kuaförler bugün itibarıyla yeniden hizmet vermeye başladı.

Kahramanmaraş'ta berberler 50 gün sonra siftah yaptı

Koronavirüs tedbirleri kapsamında faaliyetleri 21 Mart'ta saat 18.00 itibariyle durdurulan berber, kuaför ve güzellik salonları, bu sabah saat 09.00 itibariyle açılarak, müşteri kabul etmeye başladı. Berber Erdi Yüceyıldız, koronavirüsten önce aynı anda 4 müşteri kabul ettiklerini, şu an ise sadece 2 müşteri alabildiklerini belirtti.

'BİR HAFTALIK RANDEVU DOLU'

Koronavirüs salgınından olumsuz etkilediklerini kaydeden Yüceyıldız, "Yeni dönemde bir koltuk boş, bir koltuk dolu olacak şekilde müşterilerimizi alıyoruz. Müşterilerimizi içeri alırken dezenfektan kullanıp, maske veriyoruz. Bizler de eldiven, maske, siperlik ve önlük takıyoruz. Ayrıca tek kullanımlık havlu kullanıyoruz. Müşterileri şu an birer saat arayla verdiğimiz randevu saatlerinde alıyoruz. Bayram yoğunluğu gibi yoğunluk yaşıyoruz diyebiliriz, çünkü randevularımız çok yoğun. Mesai kısıtlaması olduğu için önümüzdeki haftanın tüm randevuları dolu" diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.