banner232

Kahramanmaraş'ta av ihalesi: Parayı bastıran avlayacak!

Bakanlığın açtığı ihale ile aralarında Kahramanmaraş'ın da yer aldığı 12 ilde toplam 115 yabankeçisi, dağkeçisi, kızıl geyik ve karaca avlanacak.

Kahramanmaraş'ta av ihalesi: Parayı bastıran avlayacak!

Cumhuriyet'ten Kayhan Ayhan'ın haberine göre, Tarım ve Orman Bakanlığı 7. Bölge Müdürlüğü, 5 ilde 70 yabankeçisinin avlanması için ihale açtı. Mersin’de39, Niğde’de 18, Adana’da 2, Hatay’da 2 ve Kayseri’de 9 olmak üzere toplamda 70 yabankeçisinin avlatılmasının planlandığı ihaleler, 1 Haziran’da Tarım ve Orman Bakanlığı 7. Bölge Müdürlüğü’nün Adana’daki toplantı salonlarında yapılacak.

12. Bölge Müdürlüğü de 4 ilde toplamda 32 yabankeçisi, dağkeçisi ve karaca avlatma ihalesi açtı. Rize’de 4 Giresun’da 8, Gümüşhane’de 3, Artvin’de 17 olmak üzere toplamda 32 yabankeçisi, dağkeçisi ve karacanın avlatılmasının planlandığı ihaleler, 16 Haziran’da Tarım ve Orman Bakanlığı 12. Bölge Müdürlüğü’nün Rize’deki toplantı salonunda yapılacak.

AVCILIK YASAKLANSIN’
15. Bölge Müdürlüğü de 10 yabankeçisi ve 1 kızılgeyiğin avı için ihale açtı. Kahramanmaraş’ta 5, Sivas’ta 6 olmak üzere toplamda 10 yabankeçisi ve 1 kızılgeyiğin avının planlandığı ihaleler 22 Haziran’da Tarım ve Orman Bakanlığı 15. Bölge Müdürlüğü’nün Malatya’daki toplantı salonunda yapılacak.

2. Bölge Müdürlüğü tarafından ise Bilecik’te 2 kızılgeyiğin avlanması için ihale açıldı. İhale, 10 Haziran tarihinde Doğa Koruma ve Milli Parklar Bilecik Şube Müdürlüğü toplantı salonunda yapılacak.

234 sivil toplum kuruluşu bir araya gelerek Change.org sitesi üzerinden “Avcılık tamamen yasaklansın!” başlığıyla imza kampanyası başlatmıştı. Tarım ve Orman Bakanlığı 15. Bölge Müdürlüğü ise Tunceli’de 17 dağ keçisinin katledilmesi için geçen temmuz ayında ihale açmıştı.

Cumhuriyet’in duyurduğu haberin ardından kamuoyunda büyük tepki oluşmuş, 13 Temmuz’da yapılması planlanan ihale iptal edilmişti. Bu haberlerin ardından birçok ilden de benzer haberler gelmişti.

Güncelleme Tarihi: 27 Mayıs 2021, 12:29
YORUM EKLE

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.