Kahramanmaraş'ta alkışlanacak hareket: Satın alıp vatandaşa ücretsiz dağıttı

Sokağa çıkma yasağı nedeni ile Kahramanmaraş Elbistan hayalet ilçeye bürünürken, seyyar satıcının elinde kalan ürünleri Elbistan Belediyesi satın alıp vatandaşa ücretsiz bir şekilde dağıttı. Bu hareket sosyal medyada büyük takdir topladı.

Kahramanmaraş'ta alkışlanacak hareket: Satın alıp vatandaşa ücretsiz dağıttı

Kahramanmaraş'ın Elbistan Belediyesi, sokağa çıkma yasağı nedeniyle dışarı çıkamayan 9 seyyar satıcının sebze ve meyvelerini piyasa fiyatından satın alarak ihtiyaç sahiplerine ücretsiz dağıttı.

İçişleri Bakanlığı'nın sokağa çıkma yasağı ilan etmesinin ardından Elbistan Belediye Başkanı Mehmet Gürbüz, bir açıklama yaparak günlük sattıkları sebze ve meyve ile geçimlerini sağlayan seyyar satıcıların bu süreçte zor durumda kalmaması için, "Bize ulaşsınlar ürünlerini piyasa fiyatından alalım, ihtiyaç sahiplerine de ücretsiz ulaştıralım" dedi.

Gürbüz'ün bu açıklamasını duyan 9 seyyar satıcı Elbistan Belediyesi'ni arayarak yardım istedi. Belediye, seyyar satıcılarla irtibata geçip tüm ürünlerini piyasa fiyatından satın aldı. Ekipler daha sonra, sebze ve meyveleri kendilerinde kayıtlı olan ihtiyaç sahiplerine ücretsiz ulaştırdı.

'HER ZAMAN ESNAFIMIZIN YANINDAYIZ'

Elbistan Belediye Başkanı Mehmet Gürbüz, koronavirüs nedeniyle sokağa çıkma yasağından dolayı dışarı çıkamayan seyyar satıcıların günlük satışlarla evini geçindirdiğini belirterek, "Herkesin bildiği gibi sebze ve meyvelerin çoğu bu 2 günlük süreçte bozulacağından dolayı seyyar satıcılarımız mağdur olacaktı.

Küçük esnafımızın ekonomik anlamda desteklenmesini önemsediğimiz için sosyal belediyecilik anlayışı ile bu ürünleri ücreti karşılığında alma kararı aldık.

9 seyyar satıcımız belediyemize müracaat etti ve hepsinin de ürünlerini piyasa fiyatından satın aldık. Aldığımız bu sebze ve meyveleri de dar gelirli ailelere ücretsiz ulaştırdık" diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 12 Nisan 2020, 18:23
YORUM EKLE
YORUMLAR
Fatih kebeli
Fatih kebeli - 1 yıl Önce

Ben Fatih kebeli böyle birşey görmedim belediye başkanı kime dagittin çalışanları namı dagittin cevrenemi dagitdin

Alper Bozkurt
Alper Bozkurt - 1 yıl Önce

Mehmet Başkan Edip Uğurun yanında belediyeciliği öğrendi Hatrettin gölge yapmaz ise her işi başarır

SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.