banner232

Kahramanmaraş'ta Aksu Çayı'nda kirlilik! Su siyah akıyor, yetkililer bakıyor

Son dakika haberi... Kahramanmaraş'ta Aksu Çayı adeta zehirle dolmuş durumda. Aksu Çayı'nda su siyah akıyor, kötü kokular geliyor.

Kahramanmaraş’ın çevresel anlamda en büyük sorunlarından biri haline gelen ve yıllardır bir türlü önlememesi nedeniyle adeta kangrene dönüşen Aksu Çayı'nın kirliliği bu kez havadan görüntülendi.

Öte yandan kentin belirli noktalarından akarak Sır Barajına dökülen kimyasal atıkların barajı tehdit ettiği de bir gerçek. Her geçen gün debisi düşen suyun kirliliği arttıkça bölge sakinlerinin isyanı ise hat safhaya ulaştı. Aksu Çayı'ndaki uyun pis kokusu da rahatsızlık yarattı. Bölgeden geçenler, buradaki kirliliğe tepki göstererek yetkilileri, göreve çağırıp, önlem alınması istendi.

SES VAR GÖRÜNTÜ YOK
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Kahramanmaraş’a geldiğinde Aksu çayına yönelik olarak “temiz akacak” demişti. Çevre ve Şehircilik Bakanı, söz konusu bölgede filtre ve arıtma tesisisin kurulacağını ve bölgenin rahatlayacağını dillendirmişti. Ancak aradan geçen bunca zamana rağmen yetkililer Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü, Büyükşehir Belediyesi ve ilgili kurumları harekete geçirip arıtma tesisinin kurulması için çalışma başlatmıyorlar.

SONUNA KADAR TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ
Kanal Maraş ekibi olarak biz bu konunun takipçisi olmaya ve vatandaşın yanında durmaya devam edeceğimizi kamuoyuna bildirir, gerekenin yapılması yönünde basın olarak sürekli gündemimizde olacağını deklare ederiz.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Muhammed Salih
Muhammed Salih - 6 ay Önce

Aksu çayı , Erkenez zehir akar , bizim siyasetçiler keyif Çakar.. Hepsini anmadım da vicdanları sızlamaz. Yahu birde müftü milletvekiliniz var. Demez mi ki Allah’ın bize verdiği nimetleri kirletmek günahtır. Hepsini dine imana davet etmek lazım. Çünkü azıcık Allah korkusu olan geceleri uyku uyuyamaz. Allahım insanoğluna verdiği en önemli nimet sudur. Suyu kirletmek Allah’a savaş açmaktır. Bütün yapacakları bir adet endüstriyel atıksu Tesisi. Sanayicilerin İnan vebali yok . Tüm vebal atıksukarı arıtmadan derelere Çaylara veren Belediyelerindir. Bu kadar sorumsuzluk olmaz. Suyumuzun kirlenmesine göz yuman kirli insandır. Cehenemin dibini boyalayacaktır .

mert
mert - 6 ay Önce

balık baştan kokar bu hesaplar hep öbür dünyaya kalacak diye korkarım müslümanız ya yoksa paranınmı mülümanıyız yoksa müslümanım sadece namaz kılarkenmi oluyor bu suyu kirletenler elbet hesabını verecek ama bu dünya inaniyorlarsa öbür dünya elbet birgün biri gelir sorar devletin başına ama şimdi balık baştan kokuyor

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.