Kahramanmaraş'ta Ak Parti'nin yeni İl Başkanı kim olacak?

Kanal Maraş’ın sabah saatlerinde son dakika olarak duyurduğu ''AK Parti Kahramanmaraş İl Başkanı görevi bırakacak!'' haberi gerçekleşti. Ömer Oruç Bilal Debgici aday olmayacağını yazılı bir açıklama ile duyururken, yeni il başkanın da kısa süre içerisinde açıklanacağı bildirildi.

Kahramanmaraş'ta Ak Parti'nin yeni İl Başkanı kim olacak?
banner150

AK Parti'de uzun süreden bu yana değişmesi muhtemel görülen İl Başkanı Ömer Oruç Bilal Debgici aday olmayacağını duyurdu. Genel Merkezin kararı doğrultusunda kararı yazılı olarak açıklayan Debgici çalışma arkadaşlarına teşekkür etti. Kısa süre sonra ismi geçen 3 adaydan birinin il başkanı olarak kamuoyuna bildirileceği duyuruldu.

Ömer Oruç Bilal Debgicinin açıklaması ise şöyle:

Genel Merkez Teşkilat Başkanlığımız ile yapmış olduğumuz istişareler neticesinde Partimizin 7.Olağan İl Kongresinde aday olmama yönünde karar almış bulunmaktayım. Yapılacak kongreye kadar görevimize devam edip inşallah kongre günü de bayrağı bir başka dava arkadaşımıza devredeceğiz.

24 Şubat 2018 Tarihinde yapılan kongremizde İl Başkanlığı görevini tarafıma tevdii eden, desteklerini hiçbir zaman esirgemeyen dünya lideri, mazlum ve mağdurların gür sesi, Türkiye’nin mimarı Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a; tüm çalışmalarımızda yanımızda olan ve her daim önce teşkilatımız diyen Genel Başkan Yardımcımız Teşkilat Başkanımız Sayın Erkan Kandemir’e; Teşkilat Başkan Yardımcımız Akdeniz Bölge Koordinatörümüz Sayın Abdulkadir Özel’e; Kahramanmaraş İl Koordinatörümüz Sayın Muhammed Abdullah Özer’e; tüm mesaisini kahraman şehrimiz için harcayan Genel Başkan Yardımcımız Tanıtım ve Medya Başkanımız Sayın Mahir Ünal ve  Milletvekillerimize; aktif siyasete başladığım ilk günden bu güne kadar sürekli olarak yanımda olan, aldığım her kararı sorgulamadan destekleyen çok kıymetli eşim ve biricik kızım Aslınur’a; evlatları olmaktan her zaman onur duyduğum anne ve babama; dost ve akrabalarıma; birlikte çalıştığımız il yürütme kurulu ve yönetim kurulu üyelerimize; İl Kadın ve Gençlik Kolları Başkan ve yönetim kurulu üyelerimize, Büyükşehir Belediye Başkanımıza, İlçe Başkanlarımız ve yönetim kurulu üyelerimize, İlçe Belediye Başkanlarımıza ve belediye meclis üyelerimize, İlçe Kadın ve Gençlik Kolları Başkanlarımız ve yönetim Kurulu üyelerimize, partimiz kurulduğu günden bu güne görev almış İl Başkanlarımıza, Milletvekillerimize, İlçe Başkanlarımıza, Belediye Başkanlarımıza, hülasa sandık müşahitliğinden yönetim kuruluna kadar görev almış tüm teşkilat mensuplarımıza, tüm seçimlerde her ne olursa olsun partimize ve Genel Başkanımıza en yüksek desteği veren, gönül kapılarını sonuna kadar bizlere açan kahraman hemşehrilerimize, vatandaşlarımızla aramızda köprü olan kıymetli basın mensuplarımıza teşekkür ederim.

Bugünden itibaren her zaman olduğu gibi yine Cumhurbaşkanımız ve  Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın ve Genel  Merkezimizin  talimatları doğrultusunda inandığım yolda durmadan yürümeye devam edeceğim.

Saygılarımla… Ömer Oruç Bilal Debgici AK Parti Kahramanmaraş İl Başkanı”

KAYNAK: KANAL MARAŞ

Güncelleme Tarihi: 15 Ekim 2020, 15:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.