Kahramanmaraş'ta adrenalin tutkunu dağcı 2 saat telde asılı kaldı!

Kahramanmaraş'ta güvenlik kemeri takılarak kalın teller üzerinden kayma aktivitesi olarak bilinen ''zipline'' yapan adrenalin tutkunu dağcı, tellerde takılı kalınca, arkadaşlarının yardımıyla 2 saat süren çalışma sonucu kurtarıldı.

Kahramanmaraş’ta Ali Kayaları mevkiisinde gerçekleşen olayda kalın teller üzerinde bir yerden bir yere kayma olarak bilinen 'zipline' sporu yapan dağcı az kalsın eğlencesinin bedelini ağır ödeyecekti.

2 SAAT TELDE ASILI KALDI

Kahramanmaraş’ın Onikişubat İlçesi Çamlıbel Mahallesi kırsalı Ali Kayaları mevkiisinde zipline sporu yapan adrenalin tutkunu dağcılardan 2’sinin halatı sıkışınca, yaklaşık 2 saat telde asılı kaldı. Dağcılar bin 1800 rakımlı Ali Kayalarında, eteğinde Menzelet Barajının yer aldığı noktada, sedir ağacının zirvesiyle karşıda yer alan kayalıklara çelik halat gerdiler. Çelik halat vasıtası ile emniyet kemeri giyerek (koşum, harness) karşı hedefe varmaya çalışan sporculardan biri bayan 2 kişinin kemerinin sıkışması neticesinde 2 saat çelik halatta asılı kaldılar. Neyse ki korkulan olmadı. Daha sonra arkadaşlarının yardımıyla telden indirilen dağcıların sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.

KANAL MARAŞ ÖZEL HABER

Güncelleme Tarihi: 25 Haziran 2020, 14:09
YORUM EKLE
YORUMLAR
TIMARHANELİK
TIMARHANELİK - 2 hafta Önce

DERHAL TIMARHANEYE GÖTÜRÜN BUNLARI. AKIL OLSA BUNU YAPMAZLAR

SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.