Kahramanmaraş'ta 60 yıllık bakır ustası yıllara meydan okuyor

Kahramanmaraş'ta uzun yıllardır bakırcılık yapan Ahmet Uğurlu (68), ilerleyen yaşına rağmen mesleğini icra etmeye devam ediyor. Uğurlu, 8 yaşında başladığı mesleğini 60 yıldır sürdürdüğünü ifade ederek bu işe abisinin yanında başladığını söyledi.

Kahramanmaraş'ta 60 yıllık bakır ustası yıllara meydan okuyor

Kahramanmaraş’ta 68 yaşındaki Ahmet Uğurlu, 8 yaşında başladığı bakırcılık mesleğine ilerlemiş yaşına rağmen devam ediyor.

Demirciler çarşısında bakırcılık mesleğini sürdürmeye çalışan 3 çocuk babası Ahmet Uğurlu, bakır işleme sanatına abisinin yanında başladığını ve 60 yıldır da bu mesleğini sürdürdüğünü dile getirdi.

'BU MESLEĞİ BIRAKMAYACAĞIM'
Gözünü bu meslekte açtığını dile getiren Uğurlu, “Bakırcılık mesleğimde 60 yılımı tamamladım. Bakır ile doğup büyüdüm. Ürünleri yapmak sadece yarım saatimi alıyor. Emek olmadan ortaya güzel ürünler çıkaramazsınız. Şimdilerde işlerimiz çok düştü ama yine de bu mesleğimi bırakmak istemiyorum. Her şeye rağmen bu mesleği devam ettireceğim” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.