banner232

Kahramanmaraş'ta '50 Bin Konut' hayal mi?

Kanal Maraş Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Karaaslan, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin tarafından hazırlanarak hayata geçirilen, 50 bin konutluk projenin bir benzerini de Kahramanmaraş'a yapılması konusunda Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi ve Fabrika sahiplerine öneride bulundu.

Sanayi, ticaret ve turizm kenti Kahramanmaraş'ın günden güne artan nüfusunun yanında, çevre illerden gelen göç ile yeni konut alanlarına ihtiyacı artırıyor.

Bu kapsamda bir çağrıda bulunan Karaaslan, "Kahramanmaraş'ın konut ihtiyacının giderilmesi, fabrikada çalışan işçiler ve düşük gelirli vatandaşların konut sahibi olması için çalışmalara başlayın" önerisinde bulundu.

Kanal Maraş Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Karaaslan:

"Bugün tüm fabrikalarda binlerce kişi çalışıyor, buradan bir öneride bulunmak istiyorum;

Kahramanmaraş'ta 50 Bin konuta başlanılamaz mı? Fabrika işçilerinden her birine bir öneride bulunsanız maaşınızdan 200 TL kesinti yaparak, İnşaat için gerekli olan malzemeler temin edilecek ve bu konutlar bitince sizin olacak denilse buna hiçbir işçinin itirazı olmaz ve bu konutlar sahiplerine teslim edildikten sonra, Fabrikalar ve KSÜ arasına bir raylı sistem yapılamaz mı? Kahramanmaraş'taki fabrika sahiplerine sesleniyorum bir kooperatif kurun ve bu işe öncelik edin." dedi.

Bu konu üzerine Açık Masa yorumcusu Mehmet Bağrıaçık:

"Belediyecilikte arsa üretemiyorsan, konut yapamazsın. 

TOKİ, Kahramanmaraş'a 50 Bin konut yapıyoruz dese.

Belediye arsa gösterebilir mi? Gösteremez!

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye'si arsa üretemiyor." dedi

Kanal Maraş Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Karaaslan program kapanış konuşmasında;

"Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi'ne ve Fabrika sahiplerine sesleniyorum: Gelin bu 50 Bin Konut'u yapalım. Kahramanmaraş'ın geleceği için Hayal Kurun" dedi.

 

Güncelleme Tarihi: 07 Mayıs 2021, 11:55
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mahmut
Mahmut - 6 ay Önce

Kim yapacak güngörmü adam bi çivi bile çakamaz şehrin hali ortada pislik yuvası her taraf 50 tane desen belki

colombo
colombo - 6 ay Önce

ya güldürmeyin Allah aşkına fabrika sahipleri kendilerine bağ bahçe almaktan vazgecerse olur bu işler ! oda biraz zor oldugu için sadece bu haber hayallerde kalır :)

Ede46
Ede46 - 6 ay Önce

Ahh Mustafa bey ahhh. Çok değerli ve muhteşem bir öneri ama Nerede o işi yapabilecek babayiğitler!... Keşke yapılabilse de binlerin duaları alınsa.

Asil
Asil - 6 ay Önce

Bu fabrikatörlerle mi, bu belediye başkanıyla mı

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.