Kahramanmaraş'ta 4 okulda panik: Öğrenciler hastaneye kaldırıldı!

Kahramanmaraş'ın Elbistan İlçesi'nde 120 öğrenci, karın ve mide bulantısı şikayetiyle hastaneye kaldırıldı. İlçe genelinde ‘salgın hastalık’ iddiaları yayılmaya başladı.

Kahramanmaraş'ta 4 okulda panik: Öğrenciler hastaneye kaldırıldı!
banner150

Elbistan’da dün 4 okulda eğitim gören 120 öğrencinin ‘Bulantı, kusma, ateş’ şikayetleri ile hastaneye başvurmasının ardından ilçe genelinde ‘salgın hastalık’ iddiaları yayılmaya başladı.

Elbistan Kaymakamlığı tarafından yayılan dedikodulara açıklama geldi. Yapılan açıklamada 12 öğrencinin yatarak tedavi gördüğü diğer öğrencilerin ise ayakta tedavi edilerek taburcu edildiği aktarılırken  şu ifadelere yer verildi: “Kamuoyunda İlçemizde salgın vakasının olduğu yönünde çıkan haberlerin değerlendirilmesi ve araştırılması neticesinde acil olarak İlçe Sağlık Müdürlüğü, İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü, Elbistan Devlet Hastanesi Başhekimliği, Kahramanmaraş Su ve Kanalizasyon İdaresi Elbistan Şube Müdürlüğü ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü yetkililerinin katılımı ve İlçe Kaymakamı Özkan Demir’in başkanlığında toplantı yapıldı” ifadeleri yer aldı.

SU VE YEMEK TAHLİLLERİ İSTENDİ
Elbistan Kaymakamlığı tarafından yapılan açıklamanın devamında ise; “İlçe merkezinde 4 okulda eğitim gören 120 öğrencinin bulantı, kusma ve yüksek ateş şikâyetlerinin olduğu, bunlardan 12’sinin yatarak tedavilerinin devam etmekte olduğu ve durumlarını iyi olduğu, diğer vakaların ayakta tedavisinin yapıldığı bildirilmiş olup; konunun detaylı olarak incelenmesi kapsamında su tahlil analizleri ve bu okulların ortak yemek yediği yemek firmalarından 3 günlük yemek numunesi alınarak tahlilleri istenmiştir” denildi.

SU RAPORU TEMİZ
Elbistan Kaymakamlığı tarafından yapılan açıklamanın devamında ise; “Toplantı sonucunda yetkililerce yapılan değerlendirmede; günlük alınan su raporlarının temiz olduğu, bulantı, kusma ve yüksek ateş şikâyetlerinin mevsimsel olabileceği ayrıca, 13.09.2019 tarihinde gelecek raporlara göre değerlendirme yapılacağı ve bu sürede gerekli tüm tedbirlerin alındığı ifade edilmiştir. 

Bu itibarla: Kamuoyunda çıkan asılsız ve mesnetsiz haberlere itibar edilmemelidir. Konu Valiliğimiz ve Elbistan Kaymakamlığımız bilgisi dâhilinde gerekli tedbirler alınarak takip edilmektedir.

Kamuoyuna duyurulur” ifadeleri yer aldı.

Güncelleme Tarihi: 12 Eylül 2019, 19:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.