Kahramanmaraş'ta 4 çocuk annesi bir kadının yardım çığlığı!

Kahramanmaraş’ta 2 odalı bir evde 4 çocuğuyla birlikte yaşam mücadelesi veren anne yetkililerden yardım ve destek bekliyor.

Kahramanmaraş'ta 4 çocuk annesi bir kadının yardım çığlığı!
banner150

Kahramanmaraş'ın Dulkadiroğlu ilçesinde yaşayan 4 çocuk annesi Arzu Taş’ın yardım çığlığı adeta yürek burktu. Yavuz Selim Mahallesi’ndeki 10 metrekarelik 2 odalı evde yaşam mücadelesi veren Taş, çocuklarına bakmak zorunda olduğunu söyledi. Sahibini bile bilmediği harabe evde yaşadıklarını söyleyen Taş, bakıma muhtaç olduklarını kendisinin de karaciğer hastası olduğunu söyledi. Netice (4), Umut (6), Pehlivan (9), Türkan (12) isimli çocukları için 50 lira yevmiye ile günlük ev temizliğine gittiğini söyleyen Taş, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve yetkililerden yardım ve destek istedi.

''CUMHURBAŞKANIMIZDAN KAFAMIZI SOKACAK BİR EV İSTİYORUM''

Taş, ''4 tane çocuğum var ve eşimden ayrıldım. Eşim evden gidiyor ve gelmiyordu, çok kaçamak yapıyordu. Bir kere beni terk etti zannettim ve dışarılara gidiyordu genellikle. Anlaşamadım ve eşimden ayrıldım. Ben karaciğer hastasıyım, bu harabe yerde oturuyorum bana yardım etsinler. Benim çocuklarım aç kalmasın diye çalışıyorum. Evde bize bakanımız yok, bir dolabım yok ve elimizden tutanımız yok. Cumhurbaşkanımızdan kafamızı sokacak bir ev istiyorum. Çalışır öderim. Bu harabe yer terk edilmiş bırakılmış bir yer, komşular yardım etti ve bizi buraya koydular. Ben günlük ev temizliği işine gidiyorum. Allahım beni bu çocuklarıma bağışlasın'' diye konuştu.


Arzu Taş’ın 9 yaşındaki oğlu Pehlivan Taş ise, ''Ramazan ayında bulunuyoruz ben oruç tutuyorum bize yardım edin. Giyecek pantolonum yok, ayakkabı istiyorum. Yardım bekliyoruz'' diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 12 Mayıs 2019, 15:03
YORUM EKLE
YORUMLAR
Murat Gün
Murat Gün - 1 yıl Önce

o cumhurbaşkanına de ki aynen şöyle: israf yaparak cami yaptıracağına benim gibi insanları bu da başını sokacak iki oda evleri olsun dersen o anlar.

SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.