Kahramanmaraş'ta 210 ton sahte gübre ele geçirildi

Kahramanmaraş'ta polis ekiplerinin düzenlediği operasyonla piyasa sürülmek üzere olan yaklaşık 500 bin lira değerinde 210 ton sahte gübre ele geçirildiği bildirildi.

Kahramanmaraş'ta 210 ton sahte gübre ele geçirildi

Edinilen bilgiye göre, Elbistan İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, Elbistan ve Afşin ilçelerinde sahte ve kaçak gübre satışı olduğu ihbar üzerine harekete geçti. Polis ekipleri, Elbistan Cumhuriyet Başsavcılığından alınan talimat üzerine soruşturmanın kapsamını genişletti.

FARKLI DEPOLARDA ELE  GEÇİRİLDİ
Çalışma sonucunda belirlenen 3 adrese operasyon düzenlendi. Yapılan ilk operasyonda sahte olduğu değerlendirilen 70 ton gübre ele geçirildi. Gübrelerle ilgili olarak gözaltına alınan şahısların verdiği beyanlar ve gösterdikleri farklı depolardan da toplam 140 ton daha sahte gübre daha ele geçirildi.

HAKLARINDA YASAL İŞLEM BAŞLATILDI
Sahte olduğu değerlendirilen gübreleri Elbistan ve Afşin ilçelerine getirerek piyasaya süren G.G., M.T., F.G., R.Y., V Y., K K., Ö.P. ve O.H. isimli şahıslar yakalanarak haklarında resmi belgede sahtecilik ve nitelikli dolandırıcılık suçundan adli işlem başlatıldı.

PİYASA DEĞERİ DUDAK UÇUKLATTI
Elbistan İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin başarılı operasyonu sonucunda piyasa sürülmeden ele geçirilen gübrelerin yaklaşık 500 bin lira değerinde olduğu belirtildi. 

Sahte gübre operasyonuyla ilgili olarak başlatılan soruşturmanın sürdüğü öğrenildi. 

Güncelleme Tarihi: 02 Ağustos 2018, 17:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER