Kahramanmaraş'ta 2020 yılında kentsel dönüşüm kira yardımı kaç lira oldu?

Bilindiği üzere evini kentsel dönüşüme veren ev sahibi ve kiracılara devlet kira yardımı ödüyor. Peki, Kahramanmaraş'taki vatandaşlara 2020 yılında aylık ne kadar kira verilecek? Tüm detaylar haberimizde mevcut.

Kahramanmaraş'ta 2020 yılında kentsel dönüşüm kira yardımı kaç lira oldu?
banner150

Birbiri ardına yaşanan depremler kentsel dönüşümün önemini bir kere daha ortaya koyarken devlette kentsel dönüşümü hızlandırmak için pek çok avantaj sunuyor. 

Kiracılara kentsel dönüşüm taşınma desteği ödenirken taşınmaz sahiplerine ise yeni evlerini teslim alana kadar 18 ay boyunca kentsel dönüşüm kira yardımı ödeniyor. 

6306 sayılı kanun kapsamında taşınmak isteyen vatandaşlara belirli yardımlarda bulunmaktadır. Bunlardan birinde taşınma yardımıdır. Oturduğu evi kentsel dönüşüme verilen kiracılara devlet taşınma yardımı olarak illere göre belirlenen tutarlarda ödeme yapmaktadır.

Açıklanan rakamlara göre; Aydın, Balıkesir, Denizli, Diyarbakır, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Hatay, Mersin, Kayseri, Kocaeli, Malatya, Manisa, Kahramanmaraş, Mardin, Muğla, Sakarya, Samsun, Tekirdağ, Trabzon, Şanlıurfa ve Van illerinde ise kentsel dönüşüm kira yardımı 1.990 lira olarak uygulanıyor.

(Kaynak: Emlak365.com)

Güncelleme Tarihi: 09 Mart 2020, 14:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.