Kahramanmaraş'ta 2 saat 'Yaya Geçidi Nöbeti' tutulacak!

Kahramanmaraş'ta trafikte yaya önceliğine dikkat çekmek amacıyla yarın Trabzon Bulvarı Kıbrıs Meydanı girişinde bulunan kontrolsüz yaya geçidinde, ikişer saat yaya nöbeti tutulacak.

Kahramanmaraş'ta 2 saat 'Yaya Geçidi Nöbeti' tutulacak!
banner150

Kahramanmaraş'ta Trabzon Bulvarı Kıbrıs Meydanı girişinde bulunan kontrolsüz yaya geçidinde, 02 Ekim 2019 Çarşamba günün 13:.00-15: 00 saatleri arasında 'Yaya Geçidi Nöbeti' tutulacak.

Kahramanmaraş Valiliği'nden yapılan yazılı açıklamada; 

''İçişleri Bakanlığımız tarafından ''Öncelik Hayatın Öncelik Yayanın'' sloganıyla 2019 yılı ''Yaya Öncelikli Trafik'' yılı ilan edilmiş ve ülke genelinde yıl boyu farkındalık faaliyetleri ilimizde devam etmektedir.

İlimizde Sayın Valimizin Başkanlığından Trabzon Bulvarı Kıbrıs Meydanı girişinde bulunan kontrolsüz yaya geçidinde, 02 Ekim 2019 Çarşamba günün 13:.00-15: 00 saatleri arasında ''Yaya Geçidi Nöbeti'' etkinliği düzenlenecektir.'' denildi.

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklama şu şekilde:

İçişleri Bakanlığı, 2019'u 'Yaya Öncelikli Trafik Yılı' ilan ederek, ülke genelinde eş zamanlı 'Öncelik hayatın, öncelik yayanın' kampanyasını başlattı. Kampanya kapsamında İçişleri Bakanı Süleyman Soylu başta olmak üzere bakan yardımcıları, Jandarma Genel Komutanı, Emniyet Genel Müdürü, valiler, kaymakamlar, il ve ilçe jandarma komutanları, il ve ilçe emniyet müdürlerinin katılımıyla etkinlikler düzenlendi. Yapılan hukuki düzenlemeler ve başlatılan kampanya sonuç vermeye başladı. Trafik kazalarına bağlı yaya ölümleri, geçen yıla göre yüzde 34,5 oranla azaldı.

Bu etkinliklerin devamı niteliğinde olan ve bu defa yaya güvenliğini sağlamak üzere, devletin tüm unsurlarıyla konunun takipçisi ve nöbette olduğununun gösterilmesi amacıyla başta okullarda olmak üzere bütün kamu kurum ve kuruluşları hizmet binalarının önü ile diğer yaya geçitlerinde, 'Yaya güvenliğinin nöbetçisiyiz' sloganıyla etkinlik düzenlenecek. Yarın 13.00- 15.00 saatlerinde başlayacak etkinlikte, tüm il ve ilçelerde vali ve kaymakamlar ile sorumlu amirleri, farklı yaya geçitlerinde 'yaya nöbeti' farkındalık etkinliğine katılacak. 20 bin yaya geçidinde 200 bin kişilik kolluk personeli, 1 gün süreyle 2'şer saat yaya nöbeti tutarak, trafikte yaya önceliğine dikkat çekecek.
 

Güncelleme Tarihi: 01 Ekim 2019, 16:41
YORUM EKLE
YORUMLAR
hasan
hasan - 9 ay Önce

Yaya olarak yolculuk yapanlar kendilerine kırmızı ışık yanarken karşıdan karşıya geçiyorlar. Allah göstermesin kaza kaçınılmaz oluyor.

Hacı Çiçek
Hacı Çiçek - 9 ay Önce

YAYALAR YAYA GEÇİDİ YERİNE HER YERİ KULLANIYORLAR. ÖNCELİKLE BUNUN ÖNÜNE GEÇİNİLMESİ GEREK.

SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.