Kahramanmaraş'ta 1 şubesi bulunan dev ayakkabı firması iflas etti

Türkiye'de 80'e yakın şubesi bulunan ve Kahramanmaraş'ta ise 1 şubesi bulunan İnci Deri'nin mağazaları ve sitesi kapatıldığı öğrenildi.

Kahramanmaraş'ta 1 şubesi bulunan dev ayakkabı firması iflas etti
banner150

Diken'den Ali Yılmaz'ın haberine göre, Hotiç, Beta, Eser, Yeşil Kundura gibi ünlü ayakkabı firmalarının konkordato davaları sürerken, İnci Deri de hacizler ve iflas davalarıyla gündemde.

Bir dönem, 80'e yakın mağazası bulunan İnci Deri'nin mağazalarının tamamına yakını kapandı. Şirketten alacaklı bir firmanın haczi için gidilen şirketin Eyüp'teki merkez binasının kapalı olduğu belirlendi.

Şirketin internet sitesine girildiğinde ise "Sizin için yenileniyoruz. Yarın görüşmek üzere" deniyor. Ancak, aynı mesajın günlerdir sitede duruyor.

Şirketin Eyüp'te bulunan Flatofiste'teki merkez binasına giden alacaklılar eli boş dönerken, faaliyetlerin Harbiye'deki bir otel odasından yürütüldüğü kaydediliyor.

Öte yandan, Servet Sorkuncuk'un 3 milyon liralık alacağını tahsil edememesi nedeniyle açtığı iflas davası da devam ediyor. İstanbul Asliye Ticaret Mahkemesi'nde görülen davanın bir sonraki duruşması kasım ayı ortasında.

100 YILLIK BİR FİRMA
Ayakkabı sektörünün önemli markalarından İnci Deri'nin temeli 1917'te atılmıştı.

Güncelleme Tarihi: 09 Ekim 2019, 11:02
YORUM EKLE
YORUMLAR
Serkan
Serkan - 6 ay Önce

Hani başkanlık gelince , ekonomi uçacak şahlanacaktık..??

SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.