Kahramanmaraş sanayi sitesi esnafı tepki gösterdi

Dulkadiroğlu İlçesi'nde bulunan Küçük Sanayi Sitesi esnafı adeta unutulduklarını ifade ederek, yetkililerin ilgisini bekliyorlar.

Kahramanmaraş sanayi sitesi esnafı tepki gösterdi

Kahramanmaraş'ta Sanayi Sitesi’nde köstebek yuvasını andıran yollara tepki gösteren esnaf, yollarda oluşan çukur nedeniyle büyük bir mağduriyet yaşadıklarını belirterek yetkililere seslendi.

Bozuk ve çukurlu yol nedeniyle yaz aylarında toz, kış aylarında ise çamurla mücadele etmek zorunda kaldıklarını belirten sanayi sitesi esnafı, yetkililerden sorunlarına çözüm bulmasını istedi.

Uzun yıllardır bozuk olan yolların onarılmadığını, bu nedenle ciddi anlamda mağdur olduklarını dile getiren esnaf, bozuk yol nedeniyle araçların zarar gördüğünü kaydetti.

Kışın çamur yazın ise toz içinde olduklarını ifade eden esnaflar, “Burası Kahramanmaraş'ın sanayisidir. Bozuk olan bu yolların asfalt yapılmasını istiyoruz. Buraya çok az bakım yapıyorlar. Çevre kirliliği gittikce artmaya başladı” ifadelerini kullandılar.

Çeşitli imalathanelerin ve oto tamirhanelerinin bulunduğu Kahramnamaraş Sanayi sitesi esnafı yıllardır sanayi sitesine hiçbir bakım yapılmadığını belirterek, binaların ve yolların bakımsızlığının üzerine sanayi sitesi içindeki çevre kirliliği de, terkedilmiş ve çöplüğe dönmüş bir sanayi sitesi görüntüsü sergilediğini söylediler.

Güncelleme Tarihi: 19 Temmuz 2021, 15:27
YORUM EKLE
YORUMLAR
Bertizli bekir
Bertizli bekir - 2 hafta Önce

Beşiriksizlere oy veren maraş

Ede46
Ede46 - 2 hafta Önce

Sanayinin ana yolu ne zaman düzgündü ki, sorumluluk sanayi koparatifinde mi artık belediyede mi. Her kimdeyse. Yazık çok yazık.

Mahmut
Mahmut - 2 hafta Önce

O kadar kapanma oldu bi şey yapılmadı açıldı şu hale bak cehennemin dibine döşe o boruyu bi sürü kaza oldu kimin umrunda vatandaşın malına yazık değilmi hesap veren yok başı boşluk almış gidiyor elbet hesap döner keser döner bu gidişle

SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.