Kahramanmaraş polisinden kapsamlı huzur operasyonu!

Kahramanmaraş Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafindan aranan şahısların saklandığı adreslere operasyon yapılırken, aynı anda il genelinde huzur operasyonu yapıldı.Huzur operasyonuna 132 polis ekibi ve 755 görevli katıldı. Yapılan operasyonda 44 aranan şahıs hedef adreslerde yakalanırken, sokaklarda yapılan kimlik kontrolünde de 9 aranan şahıs yakalandı. Operasyonlar kapsamında yakalanan 53 şahıs adli makamlara sevk edilirken, 23 kişi tutuklanarak cezaevine götürüldü.

Kahramanmaraş polisinden kapsamlı huzur operasyonu!
banner150

Kahramanmaraş Polisi tarafından yapılan operasyonda Hırsızlık, Kasten yaralama, Silahlı tehdit ve kişiyi hürriyetinden yoksun kılma suçlarından 6-11 yıl arası hapis cezası ile aranan biri cezaevi firarisi 4 kişi, 
Hırsızlık, silahlı tehdit ve kasten yaralama suçlarından 2-5 yıl arası hapis cezası ile aranan 5 kişi, Farklı suçlardan suçlardan 2 yılın altında hapis cezası 15 kişi ve yakalama müzekkeresi ile aranan 20 kişi yakalandı.

Aynı anda Umuma açık yerlerde, alanlarda, meydanlarda, Park ve bahçelerde, şehir çevredeki yollarda ve şehir içindeki kavşaklarda çok sayıda polisin katılımı ile huzur denetimi yapıldı. 

293 umuma açık yer denetlenirken, 187 yabancı şahıs olmak üzere, toplam 3 bin 185 şahsın kimliği sorgulandı. Adreslerde yakalanlar dışında, alanlarda ve sokaklarda yapılan kimlik  sorgulamarında uyuşturucu, hırsızlık gibi suçlardan aranan 9 kişi yakalanarak gözaltına alındı.

702 araç kontrol edildi ve  21 araca 23 bin 540 TL ceza tatbik edildi. 1 kahvehanede iskambil oyun oynayan (4) kişi, kumar oynarken suçüstü yakalanan (4) kişi olmak üzere toplam 8 kişiye   Hıfzısıhha Kanununun 282. Maddesi gereğince 25 bin 200 TL ceza tatbik edildi.

1 sahsa 187 TL Kabahatler Kanunundan idari para cezası uygulandı. Park ve bahçelerde maksat dışı bıçakla dolaşan kişiler men edildi.

Gece boyu uygulamaya devam eden ekipler havaya ateş eden bir şahsı Ruhsatsız tabanca ile, bir başka şahsı kurusıkı tabanca ile suçüstü yakaladı. Malik Ejder mahallesinde Hırsızlık amaçlı keşif yapan, çok sayıda hırsızlık çok sayıda sabıkası olan ve 2 yıl 6 ay hapis cezası ile aranan şahıs Carşı ve Mahalle Bekçileri tarafından  yakalandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.