Kahramanmaraş polisi sıkı takip sonucu 26 şüpheliyi yakaladı!

Kahramanmaraş'ta polisin iki haftalık çalışmasında silah kullanmaya teşebbüs eden 26 şüpheli, silahlarla birlikte suçüstü yakalandı.

Kahramanmaraş polisi sıkı takip sonucu 26 şüpheliyi yakaladı!

Kahramanmaraş İl Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı ekiplerin, yoğun şekilde suç ve suçluyla mücadele etmesiyle maganda ve olaylarda silah kullanmaya yeltenen kişilere fırsat verilmedi. Polis ekipleri silahla gerçekleşebilecek her türlü olaya anında müdahale etti.Olay yerlerine seri şekilde intikal eden polis, mahalle bazlı anlık huzur ve süpürme şeklindeki uygulamalarına ağırlık verirken, yaya ve motorize ekipler ile silahla meydana gelmesi muhtemel olaylarla ilgili kent genelinde yoğun uygulamalar yapılmaya başlandı.

Son iki hafta içinde yapılan çalışmalarla, havaya ateş eden 9 kişi suçüstü, 10 kişi üzerinden, ikametten ve aracında, 3 kişi icrai rezalet yaparken ve 4 kişi ise olaydan sonra kaçarken silahla  yakalandı.

Toplamda  26 şahıstan 6'sı ruhsatsız 10 adet tabanca, 14 adet ruhsatsız pompalı av tüfeği ve 2 adet kurusıkı tabanca ele geçirildi. Yakalanan 26 şahsa da adli ve İdari İşlem yapıldı. 

Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamada, ateşli silahlarla havaya ateş eden magandalarla etkin mücadeleye devam edileceği, vatandaşların can ve mal güvenliği için her türlü tedbirin alındığı ifade edildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.