Kahramanmaraş polisi aranan 72 şüpheliyi yakaladı, 35'i tutuklandı!

Kahramanmaraş Polisi aranan şahıslara yönelik yaptığı çalışmada çoğunluğu hapis cezası ile aranan toplam 72 şüpheliyi yakaladı. Yakalanan 72 şüpheliden 35'i çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Kahramanmaraş polisi aranan 72 şüpheliyi yakaladı, 35'i tutuklandı!
banner150

Alınan bilgiye göre, İl Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı ekipler aranan şahısların yakalanmasına yönelik kapsamlı operasyon yaptı. Hedef kişilerin takibini yaparak saklandığı adresleri tespit eden polis ekipleri, adreslere baskın yaparak şahısları yakaladı. Adreslerde yakalanan şüphelilerden kimliksiz olanlar ve kimliğinden şüphe duyulanlar ayrıntılı parmak izi tetkikinden geçirilerek kimlikleri saptandı. Şüpheli şahısların yakalanmamak için sürekli adres değiştirdikleri ancak yapılan detaylı takipten kaçamadıkları öğrenildi.

Böylelikle polisin yaptığı çalışmada çeşitli ceza ve suçlardan aranan 72 şahıs tespit edilip yakalandı.

Operasyon kapsamında evden hırsızlık  suçundan 12 yıl hapis cezası olan Rifat Y.(29) ile silahlı gasp suçundan 12 yıl hapis cezası ile aranan Cuma B.'nin (36)  de yakalandığı operasyonda, Uyusturucu ticareti, silahlı gasp, hırsızlık, yaralama, tefecilik, dolandırıcılık, silahlı tehdit gibi suçlardan 3 ile 8 yıl arasında hapis cezası ile aranan 8 kişi, farklı suçlardan 3 yıla kadar hapis cezası ile aranan 25 kişi ve yakalama kararı ile aranan 35 kişi yakalandı.

Yakalanan 72 şüpheli emniyette yapılan işlemlerin ardından adliyeye sevk edildi, 35'i çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.