Kahramanmaraş Otogarı yıkılacak! Esnaflardan büyük tepki

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi, Otobüs Terminali'ndeki yazıhaneleri işgalci olarak nitelendirip tahliye edilmesini kararlaştırdı. Duruma ise otogar esnafı büyük tepki gösterdi.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi, tadilat için Kahramanmaraş Otogarı'ndaki esnafların yazıhanelerini tahliye etmesini istedi.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi tarafından işletmelere gönderilen ve terminal binası içindeki duvara asılan tahliye tebligatında, "Fen İşleri Dairesi Başkanlığının 08.05.2020 tarih ve 15796 sayılı yazısına istinaden, Kahramanmaraş Şehirlerarası Otobüs Terminalinde uygulanması planlanan tadilat projesinin gerçekleştirilebilmesi amacıyla, Otobüs Terminalinde bulunan tüm yazıhane ve iş yerlerini hali hazırda kullanan tüm işgalcilerin en geç 27 Mayıs 2020 tarihine kadar söz konusu taşınmazları tahliye etmesi gerekmektedir. Anılan tarihe kadar yazıhane ve iş yerlerinin tahliye edilmemesi halinde mülki amir aracılığıyla tahliye işleminin cebren gerçekleştireceği hususları ilanen tebliğ olunur." ifadeleri yer aldı.

ESNAFLAR TEPKİLİ
Otobüs Terminali'ndeki esnaflar ise Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör'e tepki gösterdi.

Kahramanmaraş Otogar Derneği Başkanı Bünyamin Sökmez Kanal Maraş'a yaptığı açıklamada şunları söyledi;

"Burası aşağı yukarı 3 yıldan bu yana kira sözleşmeleri feshedilmiş işgalci olaraktan kira ödenmekte. Bir kısım esnafında borcu da var. Bu ödemeler yapılırken bizlerden kirayı 'işgalci' olarak alıyor. Şimdi bu tadilat dolayısıyla bu bahanesi. Bu bahane ile bizi ilçe garajına gönderiyor. İlçe garajından sonra burayı ihale mi edecek? Yoksa tekrar yazıhane sahipleri ile sözleşme mi yapılacak? Bu da belirsiz. Bunlar esnafı hiçe sayıyorlar. Otogar esnaflarından hiçbiri ile bir konuşma ve bilgilendirme yok. Bundan bir hafta önce tahliye kararı gönderdi. Tahliye kararı tebligatını hiçbir esnaf almadı. Biz bunu kabul etmiyoruz.''

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi tarafından Bayram ertesi otobüs terminalinde tadilat için yazıhaneleri boşalttırıp boşalttırılamayacağı merakla bekleniyor.

Güncelleme Tarihi: 22 Mayıs 2020, 22:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.