Kahramanmaraş Otogarı tahliyesi 1 Haziran'a ertelendi!

Kahramanmaraş Otobüs Terminal binasında faaliyette bulunan yazıhane sahipleri Kanal Maraş’a konuştu; Yıkım 1 Haziran'a ertelendi.

Kahramanmaraş Otogarı tahliyesi 1 Haziran'a ertelendi!

Kahramanmaraş Otobüs Terminal binasında tadilat yapılacak denilerek Büyükşehir Belediyesi tarafından otobüs terminal işletmesinde yazıhaneleri boşaltmak için 27 Mayıs 2020 tarihine gün vermişti.

Sokağa çıkma yasağının ve ramazan bayramının bitişine müteakip olan 27 Mayıs 2020 tarihinde yazıhanelerin tadilat yapılacaktır denilerek boşaltılmasını, aksi takdirde ''Anılan tarihe kadar yazıhane ve iş yerlerinin tahliye edilmemesi halinde mülki amir aracılığıyla tahliye işleminin cebren gerçekleştireceği belirtilmişti.'' 

(İLİŞKİLİ HABER)

YIKIM TADİLAT 1 HAZİRAN DA

Bunun üzerine otobüs terminalinde bulunan yazıhane sahipleri ve Otogar Derneği Başkanı Bünyamin Sökmen’in Kanal Maraş mikrofonlarına yaptığı konuşmalardan sonra, saat 22:00 sularında Belediye yetkililerinden bir personelin terminal binasına gelerek asılan eski ilanı kaldırıp ''yıkımın-tadilatın'' 1 Haziran’a ertelendiği ilanı astı.

Canlı yayın sonrası alınan son dakika kararıyla 27 Mayıs 2020 olarak belirlenen tahliye kararı 1 Haziran 2020'ye ertelendi. Bu kararın esnaflara ne kadar bir fayda sağlayacağı, Büyükşehir Belediyesi ile Otobüs Terminalindeki yazıhane sahipleri arasındaki sorunun ne şekilde çözümleneceği merak edilirken, terminal esnaflarının; ''Ben yaptım oldu, benim verdiğim karar doğrudur zihniyeti bu şehirde son bulmadığı müddetçe vatandaş ve belediye yetkilileri her zaman karşı karşıya gelmeye mahkumdur.'' dediler. 

Büyükşehir Belediyesi Başkanı Hayrettin Güngör ile Terminalde bulunan yazıhane esnaflarının arasındaki sorunun sukunetle mi? Yoksa kavga gürültüyle mi? Sonuçlanacağı soruları konuşulurken, bu sorunun başka sorunları da beraberinde getirip getirmeyeceği bugünün en çok konuşulan konuları arasında yerini almış gözüküyor.
 

Güncelleme Tarihi: 23 Mayıs 2020, 00:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.