Kahramanmaraş merkezli yapılan FETÖ operasyonunda tutuklamalar var

5 ildeki Kahramanmaraş merkezli FETÖ soruşturmasında gözaltına alınan 11 şüpheliden 4'ü tutuklandı.

Kahramanmaraş merkezli yapılan FETÖ operasyonunda tutuklamalar var
banner150

Kahramanmaraş Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından Fetö /PDY Silahlı Terör Örgütü mensuplarına yönelik yapılan operasyonda. Kahramanmaraş, İstanbul, Hatay, Antalya ve İzmir’de terör örgütü üyesi olmaktan aranan 11 kişi gözaltına alınmıştı. Polisin uzun bir takip sonrası tespit ettiği gaybubet evlerinde  yakalanan şüphelilerin birçok ilden Fetö/PDY kapsamında aranan kilit isimler oldukları ve uzun süredir her yerde arandıkları belirtilmişti. 

Aylardır aralıksız takip yapıp iz süren Terörle Mücadele Şubesine bağlı polis ekipleri, takibe aldığı kişilerin bağlantılı adreslerine ve saklanmış oldukları gaybubet evlerine operasyon yaptı. Aralarında Pazarcık ve Göksun ilçesi, sözde imamı M.G.´nin de olduğu kişi başta olmak üzere, çoğunluğu İstanbul ilinden aranan örgütün iltisaklı kurum çalışanı, Hatay, Antalya ve İzmir illerinden aranan örgütün iltisaklı kurum çalışanlarının da olduğu ve tamamı bylock kullanıcısı 11 kişinin adiyedeki işlemleri tamamlandı. 

Şüphelilerin 4’ü çıkarıldıkları mahkemece tutuklanarak ceza evine gönderilirken, 7’si adli kontrolle serbest bırakıldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.