Kahramanmaraş Kalesi açılıyor, koç hazır!

Kahramanmaraş kamuoyunun merakla beklediği ve Kanal Maraş'ın sürekli gündeme getirdiği Kahramanmaraş Kalesi için hareketlilik başladı.Yaklaşık 4 yıldır şaibeli bir biçimde kapalı olan Kahramanmaraş Kalesi cuma günü açılacağı bilgisine ulaşıldı. Kanal Maraş ekibi olarak söz verdiğimiz gibi Cumartesi günü koç keseceğiz.

Kahramanmaraş Kalesi açılıyor, koç hazır!

KAHRAMANMARAŞ Büyükşehir Belediyesi tarafından yaklaşık 4 yıldır kapalı olan Tarihi Kale açılış için gün sayıyor.

Kanal Maraş genel Yayın Yönetmeni Mustafa Karaaslan tarafından sabah saatlerinde Kale giriş kapısından yaptığı canlı yayınla ''kalemiz niye açılmıyor?'' sorusuna istinaden Belediye kaynaklarından aldığımız bilgiye göre, Cuma günü AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Kahramanmaraş Milletvekili Mahir Ünal'ın şehre geleceği ve Kaleyi açaçağı öğrenildi. 

KOÇ CUMARTESİ GÜNÜ KESİLECEK
Kanal Maraş Genel Yayın Yönetmeni ve Köşe Yazarı Mustafa Karaaslan, ''kale açılırsa koç keseceğim'' sözünü vermişti. Kalenin Cuma günü açılaçağı bilgisi gelince şimdiden keseceği koçu hazır etti. Bu konuda görüşlerini aldığımız Karaaslan şunları söyledi; ''Kahramanmaraş kalesi bu şehrin maneviyat açısından olmazsa olmazıdır. Kale burcunda Türk Bayrağı dalgalanmadığı müddetçe cuma namazı kılınmaz diyen Rıdvan Hoca'nın torunları olarak kalemiz Cuma günü açıldığı takdirde, Cumartesi günü Kale kapısında verdiğimiz söz gereği Koç'u keseceğiz'' dedi.

 

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi'nin Twitter'dan yaptığı açıklama şu şekilde: 

Pandemi süreci nedeniyle uzun bir süre ayrı kaldığınız mesire alanları, park ve bahçelerle birlikte 

#TarihiMaraşKalemiz de siz değerli hemşehrilerimizin yeniden hizmetinde

İLİŞKİLİ HABER:

Güncelleme Tarihi: 01 Haziran 2020, 16:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.